Metelesku blesku! Hlavu vzhůru pěje Úlehlovu hymnu

Domácí Domácí
2. 10. 2013 10:21
Poslechněte si, jak blok Jany Bobošíkové vábí voliče
Foto: Jan Langer

Praha - ODS láká voliče na twitterové slogany, Andrej Babiš zase na zmrzlinu. Blok Hlavu vzhůru se rozhodl přesvědčit Čechy písní, jejíž refrén zní: Metelesku blesku, pojďme pomoct Česku.

Autorem popěvku je Tomáš Úlehla, který už Česku pomohl k předčasným volbám, když opustil stojedničkovou většinu vládní koalice. Poté musel opustit i ODS.

Nyní povede nové uskupení Jany Bobošíkové do předčasných voleb ve Zlínském kraji s písničkou na rtech: "Ať si kdo chce co chce říká, každého z nás se to týká. Když někomu věříme, no tak ho i zvolíme."

A optimisticky se přidává i zlínská dvojka na kandidátce Karel Nedbálek: "Hlavu vzhůru, přátelé, mějme vize veselé,"

Nahrávka nyní bude znít na mítincích strany, jak Novinkám.cz potvrdila lídryně jihomoravské kandidátky strany Jana Volfová.

Sám Úlehla říká, že nejde o hymnu, ale "o obyčejný song pro moji krajskou kampaň, který s trochou recese a nadsázky vybízí občany, aby šli k volbám a nenechali Česko svému osudu".

Píseň prý složil na dálnici D1 a pak ji během dvou hodin náhrál v kamarádově studiu. "Jako rocker nemám problém s tím, že se apolitický text začíná zpívat jako lidovka, a je logické, že pokud jsem lídr Hlavu vzhůru ve Zlínském kraji, tak o něj projevily zájem i ostatní regiony, což mě velmi těší," řekl Aktuálně.cz Úlehla.

Text hymny:

Ať si kdo chce co chce říká, každého z nás se vždy týká, jakou vládu zvolímenebo zda se bojíme.

Někdo názor nahlas říká,jiný jen jak osel hýká,u  piva se bavíme,co však s tím už nevíme.

Metelesku blesku pojďme pomoct Česku!Hlavu vzhůru, přátelé, mějme vize veselé !Čáry, máry, kouzlíme, pevně všichni stojímeza tím, co zde říkáme, Českou zemi nedáme !

Ať si kdo chce co chce říká,každého z nás se to týká,když někomu věříme,no tak ho i zvolíme.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Basketbalistky USK v EL na závěr bubliny v Turecku porazily Gdyni

asketbalistky USK Praha dnes ve třetím kole Evropské ligy porazily Gdyni 85:76. Výběr trenérky Natálie Hejkové tak úvodní část základní skupiny v Istanbulu zakončily s bilancí dvou vítězství a jedné porážky. Zbývající tři zápasy, ve kterých se bude hrát o dvě místa ve čtvrtfinále, čekají český celek v lednu.

Hráčky USK k zápasu nastoupily den po výhře 80:79 nad Lyonem, v prvním utkání v protikoronavirové bublině v Turecku v úterý podlehly 70:77 domácímu Fenerbahce. Gdyně naopak v Turecku prohrála obě dosavadní utkání ve skupině a ani proti Pražankám neuspěla.

Po vyrovnané první čtvrtině se ve druhé podařilo USK odskočit a po prvním poločase vedl 42:34. Největší zásluhu na tom měla pivotka Brionna Jonesová, která si v úvodním dějství připsala 16 bodů a sedm doskoků. Alyssa Thomasová k vedení přispěla 13 body, osmi doskoky a pěti asistencemi.

Po přestávce hráčky USK drama nepřipustily a vedení postupně navýšily až na rozdíl 17 bodů. Nakonec vyhrály 85:76 a před druhou částí základní skupiny, kde se od 19. do 21. ledna bude hrát o dvě postupová místa, mají stejnou bilanci jako Lyon a Fenerbahce. Gdyně je s třemi porážkami poslední.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 28 body a deseti doskoky Jonesová. Americká pivotka odehrála celý zápas stejně jako její krajanka Thomasová, která s bilancí 19 bodů, 11 doskoků a 12 asistencí zaznamenala triple-double. V dresu Gdyně byla s 24 body nejlepší Alice Kuneková.

Evropská liga basketbalistek - 3. kolo:

Skupina B (Istanbul):

Gdyně - USK Praha 76:85, Fenerbahce Istanbul - Lyon 70:84.

Tabulka:

1. Lyon 3 2 1 252:207 5
2. USK Praha 3 2 1 235:232 5
3. Fenerbahce Istanbul 3 2 1 227:224 5
4. Gdyně 3 0 3 203:254 3

 

Další zprávy