Metelesku blesku! Hlavu vzhůru pěje Úlehlovu hymnu

Domácí Domácí
2. 10. 2013 10:21
Poslechněte si, jak blok Jany Bobošíkové vábí voliče
Foto: Jan Langer

Praha - ODS láká voliče na twitterové slogany, Andrej Babiš zase na zmrzlinu. Blok Hlavu vzhůru se rozhodl přesvědčit Čechy písní, jejíž refrén zní: Metelesku blesku, pojďme pomoct Česku.

Autorem popěvku je Tomáš Úlehla, který už Česku pomohl k předčasným volbám, když opustil stojedničkovou většinu vládní koalice. Poté musel opustit i ODS.

Nyní povede nové uskupení Jany Bobošíkové do předčasných voleb ve Zlínském kraji s písničkou na rtech: "Ať si kdo chce co chce říká, každého z nás se to týká. Když někomu věříme, no tak ho i zvolíme."

A optimisticky se přidává i zlínská dvojka na kandidátce Karel Nedbálek: "Hlavu vzhůru, přátelé, mějme vize veselé,"

Nahrávka nyní bude znít na mítincích strany, jak Novinkám.cz potvrdila lídryně jihomoravské kandidátky strany Jana Volfová.

Sám Úlehla říká, že nejde o hymnu, ale "o obyčejný song pro moji krajskou kampaň, který s trochou recese a nadsázky vybízí občany, aby šli k volbám a nenechali Česko svému osudu".

Píseň prý složil na dálnici D1 a pak ji během dvou hodin náhrál v kamarádově studiu. "Jako rocker nemám problém s tím, že se apolitický text začíná zpívat jako lidovka, a je logické, že pokud jsem lídr Hlavu vzhůru ve Zlínském kraji, tak o něj projevily zájem i ostatní regiony, což mě velmi těší," řekl Aktuálně.cz Úlehla.

Text hymny:

Ať si kdo chce co chce říká, každého z nás se vždy týká, jakou vládu zvolímenebo zda se bojíme.

Někdo názor nahlas říká,jiný jen jak osel hýká,u  piva se bavíme,co však s tím už nevíme.

Metelesku blesku pojďme pomoct Česku!Hlavu vzhůru, přátelé, mějme vize veselé !Čáry, máry, kouzlíme, pevně všichni stojímeza tím, co zde říkáme, Českou zemi nedáme !

Ať si kdo chce co chce říká,každého z nás se to týká,když někomu věříme,no tak ho i zvolíme.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy