Favorit voleb zatím za vaše hlasy utratil 35 milionů

Martina Machová Martina Machová
7. 10. 2013 16:11
Hlavní tým ČSSD tvoří tři agentury, čtyři lidé a vlastní společnost Cíl.
Pražský lídr ČSSD a odborový boss Zavadil mezi sestřičkami.
Pražský lídr ČSSD a odborový boss Zavadil mezi sestřičkami. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Sociální demokraté dosud utratili podle transparentního účtu za kampaň přes 35 milionů korun. Jejich hlavní tým tvoří tři agentury, čtyři lidé a vlastní společnost Cíl, napsal ve svém pondělním vydání deník Insider.

Kampaň sociálních demokratů je oproti předchozím volbám výlučná v tom, že je pod pečlivějším dozorem pražského ústředí.Sociálním demokratům k předpokládanému volebnímu vítězství pomáhá například agentura Wunderman, dceřiná společnost českého zastoupení nadnárodní společnosti Young & Rubicam. „Máme je na elektronickou komunikaci," cituje Insider místopředsedu ČSSD a šéfa letošní kampaně ČSSD Milana Chovance.

Volební SPECIÁL Aktuálně.cz - předpovědi, volební kalkulačka, komentáře

Wunderman podle vlastní internetové prezentace pracovala v posledním roce například pro České dráhy nebo ministerstvo práce a sociálních věcí. V privátním sektoru pak pro společnosti O2, Nokia nebo Raiffeisen či ING.

Ve službách ČSSD není jedinou dcerou agentury Young & Rubicam - už v kampani před přímou volbou prezidenta pracovaly pro Jiřího Dienstbiera Maxus Czech Republic a LGM. Maxus zajišťoval reklamní kampaň, druhá z firem natáčela spoty a starala se o fotografie nebo bannery, ČSSD jim tehdy zaplatila 10,3 milionu korun.

Young & Rubicam zastupovala koncem 90. let osobní přítel předsedy socialistů Bohuslava Sobotky Radek Pokorný. Dnes se ke spojení se zmíněnou agenturou už příliš nehlásí a Insideru řekl, že ani neví, kdo je v ní ředitelem a že pro sociální demokraty pracuje.

Kdo pracuje pro ČSSD? Čtěte podrobně v deníku Insider

 

Právě se děje

před 5 hodinami

České házenkářky na úvod Eura prohrály se Švédskem

České házenkářky vstoupily do mistrovství Evropy v Dánsku porážkou 23:27 s favorizovaným Švédskem. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v úvodním utkání základní skupiny B v Herningu dlouho držely krok, na startu druhého poločasu dokonce vedly o tři branky, ale závěr patřil Seveřankám.

V dalším duelu se český tým v sobotu utká s Ruskem a v pondělí zakončí skupinu proti Španělsku. Do další fáze turnaje, kterou budou dvě šestičlenné skupiny, postoupí první tři celky.

Švédsko a Česko se měly utkat už v březnu v kvalifikaci, kvůli koronaviru ale byly oba zápasy zrušeny a na šampionát se dostaly stejné týmy jako předloni. Kvůli přetrvávající pandemii se celý turnaj hraje bez diváků.

Zatímco český tým kvůli koronaviru nehrál zápas více než rok, Švédky stihly před šampionátem čtyři přípravná utkání. Svěřenkyně kouče Bašného se ale favoritek, s nimiž se jim v posledních letech nedařilo, nezalekly a od úvodu držely krok.

Seveřanky, šestý tým z předloňského Eura, sice v prvním poločase většinu času vedly, ale maximálně o dva góly. Mezi tyčemi v české brance se dařilo Kudláčkové, která působí ve švédském Kristianstadu, a i díky jejím zákrokům držel outsider v poločase nadějnou remízu 13:13.

Vstup do druhého dějství vyšel českému celku ještě lépe. Národní tým dal úvodní tři branky a chvíli měl překvapivý třígólový náskok. Pak přišla rozhodující fáze utkání.

Švédky po sérii čtyř branek otočily stav a ve 42. minutě vedly 19:18. Seveřanky se uklidnily a postupně navyšovaly náskok. V 56. minutě upravila Strömbergová už na 27:21 a bylo rozhodnuto.

Utkání skupiny B mistrovství Evropy házenkářek v Dánsku:

Švédsko - Česko 27:23 (13:13)

Sestava a branky Česka: Kudláčková, Novotná - Knedlíková 2, Konečná, Maňáková, Kvášová 2, Kordovská 2, Mikulášková, Hurychová 2, Šustková, Marčíková 3, Stříšková, Zachová, Kovářová, Jeřábková 8, Malá 4.

Nejvíce branek Švédska: Blohmová 5. Rozhodčí: Antičová, Jakovljevičová (obě Srb.). Sedmimetrové hody: 10/5 - 6/4. Vyloučení: 7:4. Bez diváků.

Rusko - Španělsko 31:22 (13:11)

Skupina D:

Německo - Rumunsko 22:19 (13:10), Norsko - Polsko 35:22 (17:13).

Zdroj: ČTK
Další zprávy