reklama
 
 

Dernerová se v Senátu spojí s ANO, klub budou mít i Zelení

18. 10. 2014 17:46
V horní komoře parlamentu vzniknou dva nové kluby. Nově je vytvoří zvolení senátoři za hnutí ANO a také Zelení, kteří už měli v Senátu tři zástupce.

Praha – Bezprostředně po sečtení všech okrsků ohlásil předseda hnutí ANO Andrej Babiš, že by byl rád, kdyby v Senátu vznikl klub hnutí ANO. V druhém kole ovšem uspěli pouze čtyři kandidáti a pro vznik klubu je třeba pěti.

Hnutí ANO by tak podle Babiše mělo spojit síly s Alenou Dernerovou, která se do horní komory parlamentu dostala v roce 2010 za hnutí Severočeši. To koneckonců s Babišovým hnutím spolupracuje i ve Sněmovně, kam se dostal bývalý ředitel mostecké městské policie Bronislav Schwarz.

"Stavím se k tomu pozitivně, do klubu bych vstoupila, ale podrobnosti jsme zatím neřešili, pouze mi pan Babiš volal, zda bych s tím souhlasila. Ale musí počítat s tím, že jsem taková, jaká jsem, tedy nezávislá. Ale to pan Babiš dobře ví," reagovala Dernerová na dotaz deníku Aktuálně.cz.

Dostatek senátorů získali i Zelení

Vlastní senátorský klub bude po tomto víkendu mít i Strana zelených. Ta už z dřívějška měla v Senátu bývalou soudkyni Ústavního soudu Elišku Wagnerovou a Libora Michálka. K těm se v září po doplňovacích volbách na Praze 10 přidala Ivana Cabrnochová.

V druhém kole pak voliči dali dostatek hlasů i někdejší zástupkyni ombudsmana Jitce Seitlové, která v Přerově porazila ministra dopravy Antonína Prachaře, a advokátu Václavu Láskovi, který v Praze 5 zvítězil v souboji s historikem Pavlem Žáčkem.

autor: Mikuláš Klang | 18. 10. 2014 17:46

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama