Volby v největších městech: Pavel dominoval, Babiš uhájil jen dvě "hnízda"

Pavel Švec Štefan Novák Pavel Švec, Štefan Novák
28. 1. 2023 17:29
Ze třinácti krajských měst zvítězil Petr Pavel ve dvanácti. Andrej Babiš obhájil prvenství z prvního kola jen v Ostravě. V Praze bral generál ve výslužbě více než tři čtvrtiny hlasů, výrazný zisk měl i v Brně. Naopak v Ústí nad Labem souboj vyhrál jen těsně. Aktuálně.cz přináší detailní výsledky ve 30 největších městech.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Pekarová přiletěla na Tchaj-wan, bude jednat o spolupráci v oblasti polovodičů

Na Tchaj-wan dnes odpoledne přicestovala předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová, která na svém twitterovém účtu sdílela snímek z tchajwanského letiště, na němž se vítá s tamními představiteli. Na návštěvě ostrova, který pevninská Čína pokládá za svou provincii, Pekarovou doprovází rozsáhlá podnikatelská mise. Do Tchaj-peje Pekarová přiletěla z Jižní Koreje, kde kromě jiného jednala o možných dodávkách jihokorejských léků do Česka.

Podle šéfky české Sněmovny jsou při návštěvě v Tchaj-peji důležité jak obchodní kontakty, tak také jednání na politické úrovni. Pekarová v příštích dnech promluví v tamním parlamentu a setká se též s prezidentkou ostrova Cchaj Jing-wen. V plánu má také například projev na Národní tchajwanské univerzitě a navštívit by měla i výstavu fotografií věnovanou československému a českému prezidentovi Václavu Havlovi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy