Průhonice odmítly souseda Babiše. Pavel vyhrál v bydlištích všech svých konkurentů

Tomáš Klézl Tomáš Klézl
15. 1. 2023 14:12
Petr Pavel získal v prvním kole prezidentských voleb nejvíce hlasů, náleží mu ale ještě jedno prvenství. Jako jediný ze všech osmi kandidátů vyhrál i ve své domovské obci. A to z jednoduchého důvodu - také v bydlištích dalších zájemců o Hrad dalo nejvíc voličů hlas právě generálovi. Včetně Průhonic, kde žije jeho konkurent pro druhé kolo Andrej Babiš. Tam získal Pavel téměř polovinu hlasů.
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš odevzdal hlas v komunálních volbách v Průhonicích.
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš odevzdal hlas v komunálních volbách v Průhonicích. | Foto: ČTK

Pavel získal v Babišových Průhonicích téměř polovinu hlasů

V Průhonicích u Prahy má svou vilu bývalý premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Ten sem už několikrát zavítal se svou kampaní, například zde podepisoval své knihy. O tom, že je tím správným kandidátem na prezidenta, se mu ale své sousedy přesvědčit nepodařilo. Skoro polovinu hlasů v obci získal Petr Pavel.

Babišovi se nedaří dostat Průhonické na svou stranu dlouhodobě. V předloňských sněmovních volbách tam se ziskem 41 procent drtivě vyhrála koalice Spolu, ANO dosáhlo na necelých 22 procent. V posledních prezidentských volbách tam lidé nejčastěji volili akademika Jiřího Drahoše, tehdejšího protikandidáta Miloše Zemana, který Andreje Babiše podporuje. 

Starosta Petr Beneš (nezávislý) řekl, že obyvatelé Průhonic Babiše znají hlavně z médií, místního života se politik neúčastní. Občas zašle dar na chod obce, přispěl například na místní tělocvičnu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy