Jak dopadli slavní ve volbách: zpěvák Hůlka, žokej Váňa, lékař Pirk či "pošťák Ondra"

Michaela Endrštová Michaela Endrštová
26. 9. 2022 19:01
Do Senátu či obecních zastupitelstev se v letošních volbách pokusily dostat mnohé známé tváře, ať už z politiky, nebo showbyznysu. Mezi nimi například žokej Josef Váňa, zpěvák Daniel Hůlka, exministryně financí Alena Schillerová nebo třeba hradní kancléř Vratislav Mynář. Aktuálně.cz zjišťovalo, jak dopadli někteří ze známých kandidátů.
Janis Sidovský v DVTV
Janis Sidovský v DVTV | Foto: DVTV

Janis Sidovský

Úspěch v sobotu slavil 54letý producent, manažer a místostarosta Karlštejna na Berounsku Janis Sidovský, kterého nominovala Liberálně ekologická strana a hnutí SEN 21 senátora Václava Lásky. V senátním obvodu Beroun získal 30 procent hlasů a postoupil do druhého kola. Nechal za sebou dva kandidáty, Michala Auředníka (Nezávislí) a Martina Karima (Piráti). 

Ve finále se postaví proti stávajícímu senátorovi Jiřímu Oberfalzerovi, který získal 38 procent hlasů. Oberfalzer Senát dobře zná, mandát obhajuje již poněkolikáté. Před šesti lety získal v berounském obvodu 63 procent hlasů. 

"Z postupu mám velkou radost. Nečekal jsem, že získám bezmála 30 procent," říká Sidovský. Celý tento týden chce věnovat kampani, plánuje, že se vydá za voliči, aby jim poděkoval. "A v pátek 30. září půjdu popřát do Lucerny k 60. narozeninám mému partnerovi, na jehož počest Česká televize natáčí show s hvězdnými gratulanty," dodává Sidovský. 

Sidovský žije s partnerem, zpěvákem Pavlem Vítkem, v obci Karlštejn, kde se také v roce 2018 stal místostarostou. Byli jedním z prvních párů, který v Česku vstoupil do registrovaného partnerství. Živí se hudební produkcí, spolupracuje s řadou známých osobností.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Bývalý šéf Theranosu Balwani půjde za podvod na 13 let do vězení

Soud poslal na téměř 13 let do vězení bývalého prezidenta farmaceutické společnosti Theranos Rameshe "Sunnyho" Balwaniho. Odsouzen byl za podvod vůči investorům, zákazníkům i pacientům. Informovala o tom agentura AP.

V listopadu přitom za stejný čin poslal soud do vězení i zakladatelku Theranosu Elizabeth Holmesovou, té udělil trest v délce 11 let a tři měsíce. Firma Theranos slibovala revoluci v medicíně, konkrétně technologii výrazně zjednodušující krevní testy, která se později ukázala jako vadná.

Společnost Theranos, která byla založena v roce 2003, vyvíjela technologii pro laboratorní analýzu, při které by místo klasických odběrů stačila jediná kapka krve. Pochybnosti se objevily, když americký list The Wall Street Journal začal na podzim 2015 zveřejňovat sérii článků, ve kterých bývalí zaměstnanci tvrdili, že krevní testy prováděné Theranosem jsou nespolehlivé. Z podvodů byla obviněna právě zakladatelka firmy Holmesová a její milenec, bývalý prezident společnosti Ramesh Balwani.

Zdroj: ČTK
Další zprávy