Kdo se chce stát českým europoslancem? Projděte si přehled stran a jejich kandidátů

Domácí Jiří Kropáček Domácí, ČSÚ, Jiří Kropáček
16. 5. 2019 17:50
Už příští víkend budou Češi vybírat nové europoslance, konkrétně 24. a 25. května. Volí se 21 zástupců. Jelikož se musí počkat, než dovolí lidé ve všech státech unie, výsledky budou známy až v neděli v pozdních hodinách. Projděte si náš přehled kandidátů všech stran a uskupení, které do voleb do Evropského parlamentu postavily své kandidátky. Mezi nejznámější lídry kandidátek patří podle agentury STEM/MARK Jiří Pospíšil, Jan Zahradil, Pavel Telička či Jaromír Štětina.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 32 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy