Euro není mrtvý projekt, řekl pirát Kolaja. Do budoucna je žádoucí, souhlasí Štěpánek

Debaty se zúčastnili zástupci všech parlamentních stran.
Na právnické fakultě Univerzity Karlovy proběhla ve středu debata s kandidáty na europoslance.
Přítomny byly všechny sněmovní strany. Na jedné straně stolu seděli Spojenci pro Evropu (STAN, TOP 09 a Zelení), KDU-ČSL, ČSSD a KSČM...
... na druhé pak zástupci hnutí ANO, ODS, SPD a pirátů.
Debatu moderoval Václav Moravec.
Foto: Tomáš Kouba
stu Eliška Halaštová, Tomáš Kouba, stu
16. 5. 2019 15:08
Bezpečnost nebo vstup České republiky do eurozóny byly hlavními tématy předvolební debaty lídrů a zástupců kandidátek do Evropského parlamentu, která proběhla ve středu na Karlově univerzitě v Praze. Kandidáty rozděloval především pohled na přijetí eura a téma migrace. Přesto k výrazným názorovým konfliktům nedošlo. Kandidáti za komunisty a SPD také odmítli tvrzení, že se Rusko snaží rozložit strukturu Evropské unie.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Papež František povýšil Filipínce, který ho může jednou nahradit

Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to, aby v budoucnu stanul v čele katolické církve, napsala agentura Reuters.

Kardinál se kvůli výkonu nové role přesune do Říma a bude tak moci nabrat zkušenosti v srdci řídicí struktury církve. Kongregace pro evangelizaci národů dohlíží na její aktivity v mnoha rozvojových zemích a má velký vliv na věřící z Afriky či Asie.

Právě na Filipínách je ze všech asijských zemí největší podíl katolíků, kteří zde tvoří asi 80 procent obyvatelstva. To je zhruba 80 milionů lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy