reklama
 
 

Babiš: I přes antikampaň jsme vítězi. Považuji to za indikátor, že naše vláda funguje

27. 5. 2019 0:48
Video: ČTK
Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje vítězství ANO ve volbách do Evropského parlamentu za skvělý výsledek. Proti hnutí byla podle jeho názoru v poslední době vedena intenzivní a sprostá antikampaň. Propadák koaliční ČSSD nechtěl komentovat, ale podle něj nebude mít na vládu vliv.

Babiš řekl, že výsledek považuje za úspěch, protože proti hnutí "jela intenzivní kampaň". "Těch mýtů, co na nás bylo použito," kritizoval. Zmínil, že řada kritických informací se objevila v médiích i v první den hlasování. Všichni političtí konkurenti podle šéfa ANO pracovali s "antibabišem" a mrzí ho, že s tím nepřestali ani po vyhlášení výsledků.

Antikampaň byla podle Babiše vylhaná a velice intenzivní. "Ale vyhráli jsme, je to skvělé, znovu všem děkuji. Já jsem to bral jako nějaký indikátor, jestli naše vláda funguje. A myslím, že vláda funguje skvěle, má výsledky, není důvod mít obavy o budoucnost naší země," konstatoval premiér.

Babiš uvedl, že předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček mu gratuloval k výsledku. "Na vládu tyto volby nemají absolutně žádný vliv. O vládě rozhoduje naše sněmovna, kde je 15 poslanců ČSSD, naši poslanci. Já tam nevidím žádnou souvislost mezi výsledkem ČSSD a účastí ve vládě," uvedl. Sociální demokraty a jejich výsledek komentovat nechtěl.

Šéf hnutí také potvrdil, že Jourová zůstává kandidátkou ANO na českou eurokomisařku. O nominaci ale bude ještě jednat ve vládní koalici. "Pokud bude mít ČSSD jiného kandidáta, budeme o tom vést debatu. Ale ještě to není na stole," řekl Babiš.

Přál by si, aby Česko získalo v příští komisi silnější portfolio, než je nynější oblast spravedlnosti, ochrany spotřebitele a rovných příležitosti mužů a žen. "My bychom chtěli jiné portfolio, například vnitřní trh," řekl Babiš. Dodal, že tuto oblast považuje za nejdůležitější pro Česko.

ANO ve volbách zvítězilo se ziskem 21,18 procenta hlasů. Bude mít šest europoslanců, o dva více než dosud.

autoři: ČTK, Domácí | 27. 5. 2019 0:48

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama