reklama
 
 

V průzkumu posiluje Okamura i ODS. Koalici lidovců a Starostů by do sněmovny chybělo půl procenta

28. 7. 2017 15:34
Volby do Poslanecké sněmovny by podle červencového modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO s 27,5 procenty hlasů. ČSSD by se propadla až na třetí místo pod KSČM, která by získala 14,5 procent. "Podpora ANO a ČSSD v posledním měsíci stagnuje, což odpovídá absenci větších politických kauz a uklidnění politické situace," řekl k výsledkům Daniel Prokop. Do sněmovny by se dostaly ještě ODS (11 procent), TOP 09 (7,5 procenta) a SPD Tomia Okamury (5,5 procenta). K volbám by dorazilo 59 % oprávněných voličů.

Praha - Pokud by se sněmovní volby konaly v červenci, vyhrálo by hnutí ANO s 27,5 procenty hlasů. Vyplývá to z volebního modelu agentury Median. ČSSD by se propadla až na třetí místo pod KSČM, která by získala 14,5 procent. Sociální demokraté by na ně ztráceli půl procentního bodu. Čtvrté místo by obsadila ODS s 11 procenty.

Koalice lidovců a Starostů by zůstala před branami do parlamentu se ziskem 9,5 procenta hlasů. Do sněmovny by se dostaly ještě TOP 09 (7,5 procenta) a SPD Tomia Okamury (5,5 procenta).

"Podpora ANO a ČSSD v posledním měsíci stagnuje, což odpovídá absenci větších politických kauz a uklidnění politické situace po vládní krizi," řekl k výsledkům Daniel Prokop z agentury Median.

Pokračuje mírný nárůst preferencí ODS, která získala 11 procent hlasů, což je nejlepší výsledek strany v daném volebním modelu. Přestože by se do sněmovny neprobojovali piráti, zelení ani svobodní, jejich volební potenciál nevylučuje, že by na podzim mohli uspět.

Výzkum probíhal v období od 26. června do 24. července 2017. Účastnilo se ho celkem 1028 lidí. K volbám by dorazilo 59 procent respondentů.

autor: Domácí | 28. 7. 2017 15:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama