STEM: Volby by vyhrálo ANO, na ČSSD nabírá náskok desetiny voličů

ČTK ČTK
30. 3. 2016 12:58
Volby do Sněmovny by v březnu vyhrálo hnutí ANO, které si udržuje téměř desetiprocentní odstup od druhé ČSSD. Třetí by ve volbách skončila KSČM. Vyplývá to z volebního modelu agentury STEM, podle kterého by se do dolní parlamentní komory dostalo šest stran. Vedle zmíněné trojice by to byla KDU-ČSL, ODS a TOP 09. Hnutí ANO by získalo v březnových volbách 28,2 procenta hlasů, ČSSD by jich měla 18,5 procenta a komunisté 14 procent. KDU-ČSL a ODS by v březnu volilo 6,9 procenta lidí. TOP 09 by dostala 6,3 procenta hlasů. V porovnání s únorem se obměnily pozice stran na dalších třech místech. Podle únorového modelu na čtvrtém místě skončila ODS, následovaná TOP 09 a lidovci.
Andrej Babiš
Andrej Babiš | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy