Vojenské přehlídky z československé historie

Vojenské přehlídky z československé historie
Říjen 1918. Jedna z nejslavnějších přehlídek naší historie - Tomáš Garrigue Masaryk přijíždí do nově vzniklého Československa
Červenec 1918. Pochod 22. čs. pluku v Paříži
Defilé dragounského pluku Jana Jiskry z Brandýsa na Staroměstském náměstí z května 1936
Prezident republiky Edvard Beneš společně s generálem Ludvíkem Svobodou přihlížejí defilé 1. čs. armádního sboru. Píše se rok 1945
Foto: Vojenský historický ústav
17. 9. 2008 17:17

Vojenské přehlídky se vracejí. Letošní oslavu české státnosti 28. října připomene defilé armády, policie a záchranných sborů. Podívejte se, jak vypadaly vojenské přehlídky v minulých desetiletích.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy