Vojenská policie a Národní centrála proti organizovanému zločinu zasahovala na několika místech v Česku

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 11. 2023 12:36
Vojenská policie a Národní centrála proti organizovanému zločinu zasahovala na několika místech v Česku

 Vojenská policie a Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) od rána zasahovaly na několika místech v ČR, například v Pardubicích. Informace serverů iROZHLAS.cz a Neovlivní.cz potvrdili novinářům mluvčí Vojenské policie Barbora Bitalová a mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej, podle něhož se vyšetřování jeho útvaru netýká ministerstva obrany ani armády.

Podle zjištění Neovlivní.cz se kriminalisté z NCOZ zaměřili konkrétně na někdejšího primátora Pardubic Martina Charváta (ANO). Podle informací Radiožurnálu zásah souvisí s 19 lidmi podezřelými ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži a dražbě, ze zneužití pravomoci úřední osoby, podplacení nebo porušení povinnosti při správě cizího majetku.

"Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) dnešního dne provádí souběžnou realizaci úkonů trestního řízení s Vojenskou policií. Úkony trestního řízení NCOZ se netýkají ani Ministerstva obrany ČR, ani Armády ČR. K úkonům Vojenské policie se vyjádřit nemůžeme," uvedl dopoledne na dotaz ČTK Ibehej. Doplnil, že kauzu spadající pod NCOZ dozoruje Okresní státní zastupitelství v Pardubicích. Více informací mluvčí zatím poskytovat nebude. Státní zastupitelství si vyžádalo dotazy k zásahu písemně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy