Vodrážkovi otrnulo. Jizvy z kola zapojil do kampaně

Kateřina Eliášová
7. 10. 2010 18:15
Starosta Prahy 13, který měl vážnou nehodu na kole, pořádá cyklistický závod

Praha - Ošklivá nehoda, jež měla za následky rozbitou tvář a padesát stehů, teď posloužila starostovi Prahy 13 a poslanci za ODS Davidu Vodrážkovi v předvolební kampani.

Někdejší 1. místopředseda strany pořádá týden před volbami cyklozávod, na který láká plakát se starostou na kole s tváří plnou jizev.

Vodrážka měl koncem letošního srpna vážnou nehodu na kole. Vyvázl s ošklivě poraněnou tváří, kterou mu lékaři sešili padesáti stehy.

"Když už jsem si ji rozbil obličej, proč toho nevyužít? Bylo by pokrytecké tvrdit, že jsem toho před volbami nevyužil," přiznal Vodrážka.

Noste helmy

Závod se jede tuto neděli a cenou pro prvních deset je cyklistická přilba s podpisem starosty.

"Rozbil jsem si obličej a právě díky tomu, že jsem měl helmu, jsem přežil. Celý ten závod je o tom, aby lidi neblbli a nosili helmy. S ODS to nemá nic společného, byť nepopírám, že jde o předvolební agitaci," vysvětlil Vodrážka.

Média po nehodě spekulovala, že Vodrážka pil před jízdou alkohol, on to však popřel, stejně jako námitku, že se nechal fotit s rozbitou tváří, aby se zviditelnil.

"Ten závod je sice načasovaný před volbami, ale já jsem si tu pusu nerozbil kvůli volbám," dodal Vodrážka.

Na nic si nepamatuji

Vodrážka nehodu popisoval jen stěží, její okolnosti si nepamatoval a doteď neví, jak spadl. "Každý víkend se snažím jezdit na kole. V neděli jsem jel takový okruh do Lán. Nehoda se mi stala na zpáteční cestě kousek od domu. Vůbec nevím, co se stalo, jestli jsem jen spadl nebo o mě zavadilo auto. Ale nechci nikoho obviňovat," popsal incident Vodrážka.

Poslanec si nepamatuje, jak dlouho ležel v příkopu u cesty. Poté, co se probral, sedl zpátky na kolo a odjel domů. Teprve pak jej přítel odvezl do motolské nemocnice, kde mu zašili obličej.

Podle lékařů mu zachránila život právě cyklistická přilba.

 

Právě se děje

Další zprávy