Vodrážkovi otrnulo. Jizvy z kola zapojil do kampaně

Kateřina Eliášová
7. 10. 2010 18:15
Starosta Prahy 13, který měl vážnou nehodu na kole, pořádá cyklistický závod

Praha - Ošklivá nehoda, jež měla za následky rozbitou tvář a padesát stehů, teď posloužila starostovi Prahy 13 a poslanci za ODS Davidu Vodrážkovi v předvolební kampani.

Někdejší 1. místopředseda strany pořádá týden před volbami cyklozávod, na který láká plakát se starostou na kole s tváří plnou jizev.

Vodrážka měl koncem letošního srpna vážnou nehodu na kole. Vyvázl s ošklivě poraněnou tváří, kterou mu lékaři sešili padesáti stehy.

"Když už jsem si ji rozbil obličej, proč toho nevyužít? Bylo by pokrytecké tvrdit, že jsem toho před volbami nevyužil," přiznal Vodrážka.

Noste helmy

Závod se jede tuto neděli a cenou pro prvních deset je cyklistická přilba s podpisem starosty.

"Rozbil jsem si obličej a právě díky tomu, že jsem měl helmu, jsem přežil. Celý ten závod je o tom, aby lidi neblbli a nosili helmy. S ODS to nemá nic společného, byť nepopírám, že jde o předvolební agitaci," vysvětlil Vodrážka.

Média po nehodě spekulovala, že Vodrážka pil před jízdou alkohol, on to však popřel, stejně jako námitku, že se nechal fotit s rozbitou tváří, aby se zviditelnil.

"Ten závod je sice načasovaný před volbami, ale já jsem si tu pusu nerozbil kvůli volbám," dodal Vodrážka.

Na nic si nepamatuji

Vodrážka nehodu popisoval jen stěží, její okolnosti si nepamatoval a doteď neví, jak spadl. "Každý víkend se snažím jezdit na kole. V neděli jsem jel takový okruh do Lán. Nehoda se mi stala na zpáteční cestě kousek od domu. Vůbec nevím, co se stalo, jestli jsem jen spadl nebo o mě zavadilo auto. Ale nechci nikoho obviňovat," popsal incident Vodrážka.

Poslanec si nepamatuje, jak dlouho ležel v příkopu u cesty. Poté, co se probral, sedl zpátky na kolo a odjel domů. Teprve pak jej přítel odvezl do motolské nemocnice, kde mu zašili obličej.

Podle lékařů mu zachránila život právě cyklistická přilba.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na popud exhejtmana Zimoly o registraci na vnitru požádalo hnutí Změna 2020

Radní Týnu nad Vltavou David Slepička (ČSSD) požádal ministerstvo vnitra o registraci politického hnutí Změna 2020. Učinil tak na popud jihočeského exhejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), řekl Právu. Zimola listu napsal, že o registraci ví, ale že o ni nežádal. O budoucnosti hnutí by se prý mělo rozhodnout do konce roku.

před 1 hodinou

Lidé v Paříži protestovali před kinem, které uvedlo Polanského film

Asi čtyřicet lidí v úterý večer demonstrovalo před kinem Le Champo v pařížské Latinské čtvrti, které v předpremiéře promítalo nový film režiséra Romana Polanského J'accuse. Informovala o tom agentura AFP. Protestovat proti 86letému filmařovi se lidé rozhodli kvůli novému obvinění ze znásilnění, kterému Polanski čelí. O víkendu jej nařkla francouzská fotografka Valentine Monnierová. Činu se Polanski údajně dopustil v roce 1975, kdy dívce bylo 18 let. Demonstranti před pařížským kinem třímali nápisy jako "V tomto kině se oslavují násilníci" nebo "Polanski perzekvuje ženy". Na jednom z transparentů byla jména žen, které režiséra obvinily ze znásilnění včetně Monnierové.

před 1 hodinou

Za neštěstí v dolech na Karvinsku nemohla OKD, tvrdí vyšetřovací komise

Vyšetřovací komise nezjistily, že by na nejtragičtějších hornických neštěstích v dolech na Karvinsku v letech 2014 a 2015 měla podíl viny těžební společnost OKD nebo některý z jejich zaměstnanců. Řekl to mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

V případě smrti tří horníků 14. listopadu 2014 neštěstí způsobil otřes, který vznikl v hlubině. Další tři havíře zabil v srpnu 2015 výbuch metanu, který se prudce uvolnil při těžbě. Vyšetřování výbuchu metanu, při němž loni v prosinci zahynulo 13 horníků, stále pokračuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy