Vnitro chce přidělit zakázku na údržbu Czech POINTU za 26 milionů korun

ČTK ČTK
15. 11. 2015 11:55
Čtyřletou zakázku získá stejná firma, která se o systém stará nyní. Vnitro se pro tento postup rozhodlo z důvodů udržení jednotnosti systému, což prý zajistí úspory. Firma NEWPS.CZ vyhrála výběrové řízení na podporu a provoz služeb Czech POINTU před více než dvěma roky v otevřeném výběrovém řízení. Nyní jde o dodatečné služby, které nebyly obsaženy ve smlouvě z roku 2013.
Logo projektu Czech POINT
Logo projektu Czech POINT | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Ministerstvo vnitra chce přidělit firmě NEWPS.CZ čtyřletou zakázku na správu, provoz a údržbu systému Czech POINT za téměř 26 milionů korun. Firma se již o systémy stará a nynější zakázka se týká dodatečných služeb, které nebyly obsaženy ve smlouvě z roku 2013. Informaci o zakázce dostane na jednání příští týden vláda. ČTK má materiál k dispozici.

Firma vyhrála výběrové řízení na podporu a provoz nově zavedených služeb Czech POINTU před více než dvěma roky v otevřeném výběrovém řízení. "Zadavatel může zadat veřejnou zakázku, jejímž předmětem jsou dodatečné služby, které nebyly obsaženy v původních zadávacích podmínkách," uvedlo vnitro v materiálech pro vládu.

Potřeba nových služeb podle vnitra vznikla kvůli okolnostem, které nešly předvídat. "Tyto dodatečné služby jsou nezbytné pro poskytnutí původních služeb," doplnilo vnitro.

Zakázku získá stejná firma, jako se o systém stará nyní. Vnitro se pro tento postup rozhodlo z důvodů udržení jednotnosti systému, což prý zajistí úspory. "Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí deset procent hodnoty stávajícího smluvního závazku," doplnilo vnitro. Cena podle vnitra vznikla na základě odhadu, který je potvrzen znaleckým posudkem.

Český Podací Ověřovací a Informační Národní Terminál (Czech POINT) je kontaktní místo veřejné správy poskytující občanům zejména ověřené údaje vedené v centrálních registrech, jako jsou rejstřík trestů, obchodní rejstřík, registr živnostenského podnikání a podobně. Umožňuje občanům získat informace, zažádat o výpis nebo učinit podání ke státu na jednom kontaktním místě. Systém je k mání třeba na poštovních pobočkách, kde tak lze různé výpisy získat.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Ázerbájdžán převzal od Arménie další oblast na Karabachu

Ázerbájdžán převzal od Arménie kelbadžarský okres, druhý ze tří trojice regionů, k jejichž předání Baku se Jerevan zavázal v dohodě o ukončení bojů v Náhorním Karabachu. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na ázerbájdžánské ministerstvo obrany.

Ázerbájdžánská armáda vstoupila do kelbadžarského okresu v noci na středu středoevropského času, kdy na místě bylo již po půlnoci. Stalo se tak poté, co ženisté vyčistili horské silnice na trase vojsk od min.

K předání okresu mělo podle dohody původně dojít už 15. listopadu, Baku však termín prodloužilo o deset dní s odvoláním na humanitární důvody. Uvedené tři okresy obklopují samotný Karabach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy