reklama
 
 

Vlaky mezi Prahou a Českou Třebovou stály kvůli nehodě tři hodiny. Rychlík se střetl s ženou

Aktualizováno 26. 4. 2016 14:36
Provoz vlaků v železničním koridoru mezi Prahou a Českou Třebovou byl asi na tři hodiny přerušen. Na okraji Kolína se v úterý rychlík střetl s ženou, která na místě zemřela. Od 14:00 vlaky v místě jezdí už bez omezení. Omezení se týkalo všech vlaků, tedy i pendolin a mezinárodních spojů na Slovensko, do Maďarska či Polska.

Kolín - Na okraji Kolína rychlík usmrtil člověka, provoz vlaků v železničním koridoru mezi Prahou a Českou Třebovou byl proto asi na tři hodiny omezen. Vlaky jezdily podle mluvčího Drážní inspekce po jedné koleji. Po trati jezdí například pendolina a mezinárodní spoje na Slovensko, do Maďarska či Polska. Od 14:00 vlaky v místě jezdí už bez omezení.

"V 11:09 se expres z Prahy do Žiliny střetl u Kolína s osobou. Provoz byl přerušen po jedné traťové koleji," řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Ve 14:00 byl obnoven provoz po obou kolejích.

"Jediné, co mohu říct, je, že žena na místě podlehla zraněním, která utrpěla při srážce," řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Žena do kolejiště vstoupila v běžně nepřístupném místě. "Příčiny a okolnosti nehody jsou předmětem vyšetřování. Jsme na prvopočátku, takže dělat nějaké závěry by byly čisté spekulace," dodala mluvčí policie Martina Fejfarová.

Případem se zabývá kriminální policie, podle mluvčí jde v takovýchto případech o běžný postup. "Těch verzí, se kterými se pracuje, je povícero a my samozřejmě musíme vyloučit, popřípadě potvrdit, zda tam byla ještě nějaká další osoba, která na to měla vliv, ale opravdu by to v tuto chvíli byly spekulace," dodala Fejfarová.

autor: ČTK | 26. 4. 2016 11:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama