Vlak srazil v Praze chodce, na místě zemřel

Report
2. 11. 2009 11:15
Osobní vlak srazil v Praze na trati mezi Radotínem a Smíchovem člověka
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Osobní vlak srazil v Praze na trati mezi Radotínem a Smíchovem muže, který přecházel koleje mimo nádraží.

K nehodě došlo podle informací Českých drah pět minut před osmou hodinou ráno.

Osobní vlak, který jel z Radotína směrem na Hlavní nádraží, srazil chodce.

Muž na místě zemřel. Podle informací Drážní inspekce se zřejmě jednalo o sebevraždu.

Mluvčí Drážní inspekce Jan Kučera Aktuálně.cz sdělil, že nehoda se stala v úseku, kde neměla dotyčná osoba co dělat. Z tohoto důvodu se vyšetřování ujaly České dráhy, které byly za hlídání této části trati zodpovědné.

Vlaky byly v místě nehody svedeny na jednu kolej, provoz tak nebyl zcela omezen, ale docházelo k menším zpožděním, informoval mluvčí ČD. Plný provoz na trati byl obnoven v 10:40.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 38 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 43 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy