Vlak se na Písecku srazil s traktorem, strojvedoucí byl zraněn

ČTK ČTK
16. 8. 2018 22:54
Osobní vlak se dnes večer srazil s traktorem na železničním přejezdu v Čížové na Písecku. Při nehodě se lehce zranil strojvedoucí a vlak částečně vykolejil. Škody činí asi tři miliony korun. Oznámil to mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati byl přerušen, podle webu Českých drah bude zřejmě omezen až do půlnoci. Nehoda se stala kolem 19:00. Vlak jedoucí z Berouna do Protivína se srazil s traktorem s vlekem. "Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací, která byla dle zjištění na místě mimořádné události v době nehody v činnosti," uvedl Drápal. Provoz na trati nehoda zcela přerušila. Vlaky byly nahrazeny autobusovou dopravou.
V Čížové na Písecku se na železničním přejezdu střetl osobní vlak s traktorem s vlekem. Vlak vykolejil dvěma nápravami.
V Čížové na Písecku se na železničním přejezdu střetl osobní vlak s traktorem s vlekem. Vlak vykolejil dvěma nápravami. | Foto: Drážní inspekce
 

Právě se děje

před 10 minutami

Projevy budou trvat maximálně čtyři dny, plánuje si úvod impeachmentu proti Trumpovi Senát

Úvodní projevy obžaloby a obhajoby v procesu impeachmentu proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi by měly trvat 24 hodin na každé straně sporu. V předloze organizační rezoluce, která unikla do amerických médií, to navrhuje šéf republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell.

Projevy by přitom měly být rozloženy maximálně do čtyř dnů. O návrhu McConnellovy organizační rezoluce by se podle agentury Reuters mohlo hlasovat ještě v úterý. Demokraté ji kritizují.

Po čtyřech dnech úvodních řečí by podle návrhu měli senátoři dostat až 16 hodin na dotazy na zástupce obžaloby i obhajoby. Následovat má čtyřhodinová debata. O tom, zda budou pozváni svědci a zda budou moci být předloženy nové důkazy, by se podle McConnellova návrhu mělo rozhodnout až po otázkách senátorů a debatě, tedy pravděpodobně až příští týden. Demokraté požadovali, aby se o svědcích rozhodlo co nejdříve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy