Vlak se na Hodonínsku srazil s přívěsem náklaďáku, trať stála 4 hodiny. Nehoda se obešla bez zranění

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 8. 2018 13:22
Osobní vlak se v úterý u Vnorov na Hodonínsku střetl s přívěsem nákladního auta. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Trať z Hodonína do Veselí nad Moravou stála asi čtyři hodiny, po 13:00 byl obnoven provoz. Řekla to mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Do té doby v místě fungovala náhradní autobusová doprava. Nikdo se nezranil. Podle Mikošky se nehoda stala na odlehlém menším přejezdu bez závor. "Ve vlaku cestovalo 15 lidí. Nikdo se nezranil," uvedl Mikoška. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal napsal, že přejezd měl světelnou signalizaci a že vznikla škoda v řádu stovek tisíc korun. Policie podle mluvčího Petra Zámečníka bude prověřovat, zda signalizace fungovala.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: SŽDC
 

Právě se děje

před 34 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Joe Biden si při hře se psem přivodil vlasovou zlomeninu zánártí

Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí. Uvedl to podle agentury AP Bidenův lékař po prozkoumání snímku z CT vyšetření. Úřad prezidenta původně oznámil, že Biden při hře se psem uklouzl a vymkl si kotník.

Incident se stal již v sobotu. V neděli pak osmasedmdesátiletého politika pro jistotu prohlédl ortoped v Newarku. Lékař Kevin O'Connor poté oznámil, že vyšetření potvrdilo vlasové zlomeniny na laterální a střední kosti klínovité, které jsou ve střední části chodidla. Podle O'Connora zřejmě bude Biden muset několik týdnu nosit speciální ortézu pro stabilizaci chodidla.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy