Vládní rozhodnutí přehledně: Kdo smí sportovat, jak popíjet venku a pokuty až 50 000

Domácí Domácí
7. 12. 2020 19:48
Vláda v pondělí rozhodla o nových opatřeních. Skóre PES se ale po víkendovém nárůstu nakažených zatím měnit nebude. Restaurace však musí například zavírat o dvě hodiny dříve. Vláda bude ve sněmovně také usilovat o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní.
Foto: Jakub Plíhal
  • Bary, restaurace a další stravovací zařízení budou muset od středy zavírat nejpozději ve 20:00 včetně hotelových restaurací a výdejních okének. Restrikce se netýká rozvozu jídla.

  • Konzumování alkoholu a jídla bude na trzích a vně restaurací od středy zakázáno. Podle Blatného byly k výdejním okénkům přistavovány vyhřívané stany.

  • Medikům ve čtvrtek skončí pracovní povinnost ve zdravotnických zařízeních. Ministr školství Robert Plaga to uvedl (za ANO) na twitteru. 

  • Vláda v pondělí schválila návrh předlohy ministerstva vnitra schválila, který počítá s pokutami za porušování protikoronavirových nařízení vlády. Jedná se až o 50 000 korun pro fyzické osoby a tři miliony korun pro právnické osoby. 

  • Vláda bude ve Sněmovně usilovat o prodloužení nouzového stavu kvůli epidemii covidu-19 o dalších 30 dní. Trval by tak do 11. ledna. Premiér Andrej Babiš (ANO) sdělil, že žádost určenou poslancům v pondělí schválil kabinet. Nouzový stav zatím v Česku kvůli epidemii covidu-19 platí od 5. října do 12. prosince. O návrhu kabinetu bude Sněmovna jednat pravděpodobně ve středu.

  • Ministerstvo zdravotnictví zatím po víkendovém přírůstku nakažených nenavrhuje přechod ze třetího zpět do čtvrtého stupně PES. Skóre je na hranici, nastala stagnace, uvedl ministr Blatný.

  • Vláda schválila amatérským sportovcům, činnost za stejných podmínek jako profesionálním. Pokud se nechají za stejných podmínek otestovat na koronavirus, nebudou potřebovat roušky při sportovních aktivitách uvnitř. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy