Vládní návrh zákona o hazardu se nelíbí Evropské komisi

ČTK ČTK
21. 11. 2012 19:28
Bruselu se nelíbí například to, že provozovatelé her by museli sídlit v Česku
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Evropská komise (EK) kritizuje návrh zákona o provozování sázkových her, který v srpnu schválila vláda.

Bruselu se nelíbí, že provozovatelé her by museli sídlit v Česku a hráči by měli povinnost registrace v kamenných pobočkách.

Podle názoru EK to odporuje smlouvě o fungování Evropské unie, sdělil ve středu mluvčí ministerstva financí (MF) Ondřej Jakob.

"Ministerstvo financí nyní zpracuje reakci k podrobnému stanovisku, které zašle Evropské komisi. Poté bude MF informovat vládu a navrhne další postup," uvedl Jakob.

Postoj EK přivítalo Sdružení provozovatelů centrálních loterijních systémů a dalších her SPELOS, které vzhledem k nedávným novelám považuje nový zákon za nadbytečný. "Pokud vláda okamžitě předkládá nový zákon, jde pouze o další důkaz nestability podmínek pro seriózní podnikání," řekl výkonný ředitel sdružení Petr Vrzáň.

SPELOS kritizuje návrh normy také například kvůli tomu, že údajně neřeší nelegální působení zahraničních sázkových firem v Česku. Sdružení vadí také údajná diskriminace určitého typu videoloterijních terminálů.

Návrh zákona stanovuje podmínku sídla provozovatele na území ČR a v případě provozování internetových kurzových sázek vyžaduje registraci ve stálých prostorech provozovatele. Platnost těchto podmínek má skončit na konci roku 2014.

Zákon dále obsahuje zkrácení takzvaného přechodného období ze tří let na šest měsíců. V přechodném období je možné provozovat loterie a jiné podobné hry ve městech, aniž by tuto činnost mohly omezit radnice. Pokud bude zákon přijat, videoloterijní terminály by z obcí mohly zcela vymizet už v polovině roku 2013.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy