Vláda zvolila pátého člena rady ČTÚ, je jím pedagog Peterka

ČTK ČTK
3. 6. 2015 14:47
V radě ČTÚ v současnosti sedí její předseda Jaromír Novák, bývalý novinář Ondřej Malý, bývalý předseda ÚOHS Josef Bednář a bývalý šéf telekomunikační sekce MPO Jan Duben.
Jiří Peterka
Jiří Peterka | Foto: ČTK

Praha - Vláda ve středu jmenovala pátým členem rady Českého telekomunikačního úřadu na pět let vysokoškolského pedagoga a konzultanta Jiřího Peterku (1958).

Obsadil místo po bývalém předsedovi Pavlu Dvořákovi, kterému mandát vypršel v dubnu. Informace pochází z tiskového oddělení vlády.

Peterka působí od roku 1992 na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy jako pedagog a zároveň se věnuje poradenské, konzultační a publikační činnosti v oblasti elektronických komunikací. Do rady již jednou nominován byl za ministra informatiky Vladimíra Mlynáře, vláda tehdy ale jeho jmenování neschválila.

Peterku navrhl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Vzhledem k jeho dlouholetým zkušenostem v oblasti elektronických komunikací a znalosti evropského regulačního rámce lze podle Mládka očekávat, že bude pro Český telekomunikační úřad značným přínosem.

Peterka má širokou podporu i mezi podnikateli v oblasti elektronických komunikací a odbornou veřejností.

V radě ČTÚ v současnosti sedí její předseda Jaromír Novák, bývalý novinář Ondřej Malý, bývalý předseda ÚOHS Josef Bednář a bývalý šéf telekomunikační sekce MPO Jan Duben. Páté místo bylo dosud neobsazené.

 

Právě se děje

Další zprávy