Vláda váhá s vyvlastňováním Jiřetína

Vláda váhá s vyvlastňováním Jiřetína
Během pěti minut zřídili na chodníku útulný pokojíček.
Je to uvědomělá domácnost.
Obyvatelé Horního Jiřetína zasedli k funkční televizi, aby si připomněli radostnou likvidaci vesnic v zájmu těžby hnědého uhlí a všeho lidu socialistického Československa.
Jsou tu proto, aby to nemuseli zažít na vlastní kůži.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
25. 1. 2011 16:19

Praha - Před budovou ministerstva průmyslu a obchodu si v úterý rozbili útulný pokojíček obyvatelé Horního Jiřetína.

Chtějí upozornit vládu na předvolební slib, že se vzdá práva vyvlastnit obyvatele vesnic kvůli těžbě uhlí.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy