reklama
 
 

Vláda pošle do zpustošeného Westu čtyři miliony korun

24. 4. 2013 18:10
Vláda schválila pomoc krajanskému spolku Sokol

Praha - S poskytnutím čtyř milionů korun krajanskému spolku Sokol ve městě West v americkém Texasu ve středu souhlasila česká vláda.

Plyne to z výsledků jejího jednání. Město West s početnou krajanskou komunitou před týdnem poškodil výbuch v továrně na výrobu hnojiv.

Peníze od české vlády, které navrhl poskytnout ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09), mají být využity především na opravu sokolovny.

"Jak známo, je to městečko skoro čistě českého původu, pamatuji se, že jsem tam v kraji byl. Oni jsou větší vlastenci, než částečně my doma, a tudíž teď musíme opravdu pomoci," vysvětloval záměr pomoc poskytnout ministr zahraničí tento týden.

Právě čtyři miliony, tedy asi 200 000 dolarů, je prý schopno jeho ministerstvo samo poskytnout. Schwarzenberg ale zároveň připustil, že zatím není možné říci, kdy by se sokolovna mohla začít rekonstruovat.

Při výbuchu v texaském Westu před týdnem zahynulo nejméně 14 lidí a dalších 200 bylo zraněno. Vyšetřovatelé na místě exploze nenašli žádné důkazy o případném kriminálním činu, který by byl spojen s tragédií.

Důvod požáru, po němž v krátké době následovaly tři ničivé exploze, ale experti zatím neznají.

autor: ČTK | 24. 4. 2013 18:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama