Na tiskové konference vlády smí kvůli koronaviru osobně jen veřejnoprávní novináři

ČTK ČTK
3. 10. 2020 17:15
Pondělní tiskové konference vlády se mohou osobně zúčastnit jen novináři z veřejnoprávních médií a celoplošných televizí, informovala Strakova akademie v tiskové zprávě. Ostatní novináři si musí pustit videokonferenci.
Také na jaře kabinet omezil počet přítomných novinářů, ostatním zprostředkovával možnost klást dotazy přes video.
Také na jaře kabinet omezil počet přítomných novinářů, ostatním zprostředkovával možnost klást dotazy přes video. | Foto: ČTK

Vzhledem ke koronavirovým opatřením, která se v Česku od pondělí na nejbližší dva týdny zpřísňují, se ostatní novináři v této době mohou k tiskovým konferencím připojovat pouze prostřednictvím videokonference.

V Česku začne v pondělí opět platit kvůli vývoji koronavirové epidemie nouzový stav. Doprovází ho řada opatření s platností na dva týdny, například uzavření středních škol v rizikových oblastech nebo zákaz hromadných akcí ve vnitřních prostorách nad deset lidí a venku nad dvacet osob.

Kabinet v současnosti od začátku září jedná rovněž prostřednictvím videokonference podobně jako při jarním počátku koronavirové epidemie. K osobní účasti na zasedání se ministři ve Strakově akademii vrátili od poloviny června.

Také na jaře kabinet omezil počet přítomných novinářů, ostatním zprostředkovával možnost klást dotazy přes video.

 

Právě se děje

před 45 minutami

V americké Alabamě zahynulo při nehodě deset lidí. Devět z nich byly děti

Při sobotní srážce dvou vozidel v americkém státě Alabama zahynulo deset lidí, z toho devět dětí. Řada dalších osob utrpěla zranění. Nehodu patrně způsobila tropická bouře Claudette, která od soboty bičuje americké pobřeží Mexického zálivu, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na místní úřady.  

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Na demonstraci Milion chvilek je dva tisíce lidí. Organizátoři vládě vystavili účet

Odpůrci současné vlády Andreje Babiše (ANO) se dnes odpoledne sešli na Václavském náměstí v Praze. Spolek Milion chvilek hned na počátku demonstrace vystavil kabinetu symbolický účet. Na účtenku v nadživotní velikosti sepsal všechny problémy a kauzy Babišovy politiky. Zahájil také kampaň na podporu demokratických koalic ve volbách. Podle odhadu ČTK a policie se protestu v centru Prahy účastní kolem 2000 lidí.

Na demonstraci převládají vlajky Evropské unie. Lidé si stejně jako na předchozí akce spolku donesli transparenty vyzývající ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO) k rezignaci. Objevují se i hesla proti premiéru Babišovi nebo proti spojenectví prezidenta Miloše Zemana s ruskou hlavou státu Vladimírem Putinem.

"Milion chvilek začíná kampaň za demokracii, která potřebuje každého z vás, " prohlásil v úvodu protestu předseda spolku Benjamin Roll. "Zapojit se musíme všichni," dodal. Jedině tak podle něj lze porazit hnutí ANO. "Příští vláda bude mít jediný úkol: napravit chyby vlády současné," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy