Na tiskové konference vlády smí kvůli koronaviru osobně jen veřejnoprávní novináři

ČTK ČTK
3. 10. 2020 17:15
Pondělní tiskové konference vlády se mohou osobně zúčastnit jen novináři z veřejnoprávních médií a celoplošných televizí, informovala Strakova akademie v tiskové zprávě. Ostatní novináři si musí pustit videokonferenci.
Také na jaře kabinet omezil počet přítomných novinářů, ostatním zprostředkovával možnost klást dotazy přes video.
Také na jaře kabinet omezil počet přítomných novinářů, ostatním zprostředkovával možnost klást dotazy přes video. | Foto: ČTK

Vzhledem ke koronavirovým opatřením, která se v Česku od pondělí na nejbližší dva týdny zpřísňují, se ostatní novináři v této době mohou k tiskovým konferencím připojovat pouze prostřednictvím videokonference.

V Česku začne v pondělí opět platit kvůli vývoji koronavirové epidemie nouzový stav. Doprovází ho řada opatření s platností na dva týdny, například uzavření středních škol v rizikových oblastech nebo zákaz hromadných akcí ve vnitřních prostorách nad deset lidí a venku nad dvacet osob.

Kabinet v současnosti od začátku září jedná rovněž prostřednictvím videokonference podobně jako při jarním počátku koronavirové epidemie. K osobní účasti na zasedání se ministři ve Strakově akademii vrátili od poloviny června.

Také na jaře kabinet omezil počet přítomných novinářů, ostatním zprostředkovával možnost klást dotazy přes video.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Francouzské jaderné elektrárny mohou zůstat v provozu o deset let déle, pokud provedou nezbytnou údržbu

Více než polovina nejstarších jaderných reaktorů provozovaných francouzskou elektrárenskou společností EDF bude moci zůstat v provozu o deset let déle, než se předpokládalo, pokud na nich firma provede nezbytnou údržbu. Ve čtvrtek o tom rozhodl francouzský úřad pro jadernou bezpečnost (ASN), který tím prodloužil životnost 32 reaktorů o výkonu 900 megawattů ze 40 na 50 let, uvedla agentura Reuters. Dlouho očekávané rozhodnutí přichází v době, kdy se řada z 58 reaktorů provozovaných EDF a postavených v 70. a 80. letech pomalu blíží konci své životnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy