Vize 2020: Špinavá pražská magistrála se změní v zelený bulvár

Foto: Atelier K2
Pavel Baroch
8. 10. 2010 15:20

Radnice Prahy 4 představila týden před komunálními volbami svou představu, jak by se mohla do roku 2020 proměnit asi dvoukilometrová část magistrály před Nuselským mostem. Nejradikálnější varianta počítá s tím, že se ulice zúží se šesti pruhů na čtyři a uprostřed vznikne pěší zóna se spoustou zeleně. Na magistrálu by pak navazala i úprava Nuselského mostu, kde by vznikla vyhlídková promenáda.

Nejméně radikální varianta počítá s obyčejným zeleným pásem mezi dvěma proudy ulice 5. května. Další možností je pak zúžení magistrály na dva proudy v obou směrech, přičemž uprostřed - mezi dvěma pásy zeleně - by zůstal ještě jeden proud. Auta by po něm jezdila jedním, nebo druhým směrem podle momentální dopravní situace.

Proměna jedné z nejšpinavějších ulic v republice by vyšla na stovky milionů korun, konkrétní částka závisí na vybraných úpravách a jejich náročnosti.

 

Právě se děje

před 56 minutami

V Ostravě vykolejila tramvaj po srážce s autem, dva lidé jsou zranění

Dva lidé v pátek utrpěli zranění při srážce tramvaje a osobního auta v Ostravě. Oba zranění byli v automobilu. Tramvaj po nehodě vykolejila, řekli mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková a mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že řidič auta zřejmě tramvaji nedal přednost při odbočování. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají svědky, aby se přihlásili. Zraněnými byli osmašedesátiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž. "Žena utrpěla lehké zranění hlavy. Muž měl těžší zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku," řekl Humpl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy