Víkendové teploty vystoupají ke 20 stupňům, objeví se však i přeháňky či déšť

Domácí Domácí
27. 9. 2019 12:26
Závěr pracovního týdne přinesl studenou frontu, kvůli které začal do Česka proudit studený vzduch od severozápadu až severu a mírně se tak ochladilo. Přesto bude víkend místy ve znamení babího léta s teplotami kolem 20 stupňů. Je však třeba počítat s občasným deštěm a přeháňkami. Vyplývá to z týdenního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

V pátek bude oblačno až zataženo, během dne může být na jihu polojasno. Později odpoledne a večer očekávejte zejména v Čechách přeháňky a ojediněle i bouřky. Teploty se budou pohybovat od 19 do 23 stupňů Celsia, na západě Čech však pouze 17 stupňů. V noci pak teploty klesnou na 10 až 14 stupňů Celsia, na Moravě a ve Slezsku budou od 8 do 12 stupňů Celsia. 

Počasí v sobotu bude oblačné až polojasné, na horách místy očekávejte přeháňky. V jihovýchodní polovině území bude oblačno až zataženo, místy déšť. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 17 do 21 stupňů Celsia. V noci se ochladí na 10 až 14 stupňů.

V neděli bude oblačno až polojasno, v severní polovině území bude místy zataženo a ojediněle se mohou objevit přeháňky. Večer začne v Čechách od severozápadu přibývat oblačnosti, později se místy objeví déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 18 do 22 stupňů Celsia. V noci teploty klesnou na 7 až 11 stupňů Celsia.

V pondělí bude převážně oblačno, od severozápadu začne během dne postupně přibývat oblačnosti, lze očekávat oblačný déšť i přeháňky. Mírně se ochladí na 15 až 19 stupňů Celsia, na jihozápadě bude tepleji s teplotami kolem 21 stupňů. Po půlnoci teploty klesnou na 10 až 14 stupňů Celsia.

Úterý očekávají meteorologové oblačné až zatažené, v jihovýchodní částí Česka bude zpočátku polojasno. Od severozápadu se na většině území může objevit občasný déšť nebo přeháňky. Rtuť teploměrů bude ukazovat nejvyšší teploty 16 až 20 stupňů, v noci 7 až 11 stupňů.

Ve zbytku pracovního týdne bude zpočátku oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami. Teploty od 14 do 18 stupňů Celsia. V noci pak teploty budou klesat na 8 až 12 stupňů.

 

Právě se děje

před 11 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 36 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy