Víkendová předpověď: Přes den tropy, večer bouřky

Dagmar Honsová, Meteopress
4. 8. 2012 9:33
Meteorologové upozorňují i na vysoký UV index, který je na hodnotě 7 z 10
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Rosťa Kutěj

Praha - Českou republiku opět zasáhne vlna bouřek. Během soboty očekávají meteorologové tvorbu bouřek pouze výjimečně, v neděli a v pondělí již budou hrozit více.

"Na přechodu zvlněné studené fronty, která bude postupovat přes Česko dále do severovýchodní Evropy, vyskytnou ojediněle silné bouřky doprovázené krupobitím, přívalovým deštěm o intenzitě až kolem 30 mm/hodinu a nárazy větru o rychlosti kolem 70 km/h.

V neděli se silné bouřky budou během dne vyskytovat zejména v Čechách, později odpoledne a večer postoupí na Moravu a do Slezska," popisuje vývoj počasí meteoroložka Dagmar Honsová.

Tropické teploty a vysoký UV index

Víkendové a pondělní  nejvyšší odpolední teploty budou stoupat nejčastěji k 26 až 31 °C, úterý přinese ochlazení a teploty se budou pohybovat nejčastěji mezi 21 až 27 °C. Od středy bude ubývat oblačnosti i srážek.  Nad střední Evropou je i nadále výrazně podprůměrný stav ozonu.

Při bezoblačné obloze kolem poledne UV index vystupuje na hodnotu 7 ( z desetistupňové škály) a na přímém slunečním záření  bychom se, bez ochranných prostředků, neměli zdržovat déle než 25 minut.

 

Právě se děje

Další zprávy