Videopůjčovna propadla, ČT s ní po dvou letech končí

Domácí Domácí
7. 12. 2009 19:20
Televize chce nyní většinu pořadů nabízet na webu zcela zdarma
Nový díl retro seriálu Vyprávěj bude tím posledním, co ČT svým divákům nabídne v předpremiéře
Nový díl retro seriálu Vyprávěj bude tím posledním, co ČT svým divákům nabídne v předpremiéře | Foto: Dramedy Production

Praha - Česká televize se přesvědčila, že doba na prodej pořadů přes internet ještě nedozrála. Po dvou letech ukončí neúspěšný projekt Videopůjčovna ČT.

Tato služba umožňovala stahovat si za poplatek vybrané filmy, seriály nebo pořady různých žánrů - a to ještě před tím, než je televize odvysílala.

Zájem byl ale malý a vedení veřejnoprávního média usoudilo, že bude lepší vydat se cestou bezplatného nabízení některých produktů na už zaběhnuté stránce ivysilani.cz, kde ČT neustále rozšiřuje počet dostupných pořadů.

Právě souběh s touto službou mohl stát ambiciózní Videopůjčovnu život. Posledním pořadem, který služba zákazníkům nabídne, bude v pondělí večer nový díl seriálu Vyprávěj.

"Projekt nebyl tak rentabilní, jak jsme si představovali," přiznal mluvčí ČT Ladislav Šticha. "Neřekl bych ale, že byl vyloženě prodělečný, spíše nula od nuly pošla."

Celková čísla, kolik Videopůjčovna stála, neměl mluvčí v pondělí večer k dispozi.

130 tisíc uživatelů

Služba pak definitivně skončí 17. prosince.

Za dobu její existence si tuto službu zaregistrovalo pouze 130 tisíc diváků, kteří si s pomocí speciálního sofwaru stáhli 159 tisíc snímků.

"Největšímu zájmu se těšily kromě předpremiér také záznamy z letních olympijských her v Pekingu a filmy Saturnin či Sametoví vrazi," zrekapituloval nejpozitivnější momenty neúspěšného projektu mluvčí veřejnoprávní televize Ladislav Šticha. 

Zákazníci Videopůjčovny mohou ve zbývajících dnech ještě dočerpat své přednabité kredity. Po skončení projektu pak mohou požádat o vrácení nevyužitých peněz.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Ve věku 72 let zemřel americký baskytarista Dusty Hill, který přes 50 let hrál v kapele ZZ Top. Oznámili to zbylí dva členové tohoto rockového tria.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Malé letadlo se na západě Ukrajiny zřítilo na dům, čtyři lidé zahynuli

Malé letadlo se v úterý na západě Ukrajině zřítilo na soukromý dům, který vzápětí začal hořet. Neštěstí si vyžádalo čtyři lidského životy - zahynul ukrajinský pilot a tři cestující ze Spojených států. V domě u vsi Šeparivci v Ivano-Frankivské oblasti v okamžiku nehody nikdo nebyl, napsal na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na záchranáře a policii. Hasičům se požár na ploše asi 100 metrů čtverečních podařilo uhasit asi hodinu po pádu letadla.

Zřícený letoun pilotoval místní obyvatel, cestující byli cizinci. Agentura Unian později s odvoláním na židovskou obec uvedla, že v letadle kromě pilota zahynuli cestující ze skupiny chasidských židů ze Spojených států, kteří jsou v oblasti na dovolené; všichni měli americké občanství. Stroj pilotoval profesionální letec se čtyřicetiletou praxí, bývalý vojenský pilot, který se angažoval v rozvoji sportovního létání a ultralightů a působil také jako letecký instruktor.

Havarovaný stroj byl podle ukrajinského deníku WT10 Advantic, což je podle dostupných informací letadlo navržené a vyvíjené společností Aerospool z Prievidze na Slovensku. V nabídce na jejím webu ale aktuálně tento typ nefiguruje a vedení firmy je právě na dovolené. Stroj se podle dostupných informací prodával v rozloženém stavu, aby si jej zákazník sestavil sám.

Zdroj: ČTK
Další zprávy