Videopůjčovna propadla, ČT s ní po dvou letech končí

Domácí Domácí
7. 12. 2009 19:20
Televize chce nyní většinu pořadů nabízet na webu zcela zdarma
Nový díl retro seriálu Vyprávěj bude tím posledním, co ČT svým divákům nabídne v předpremiéře
Nový díl retro seriálu Vyprávěj bude tím posledním, co ČT svým divákům nabídne v předpremiéře | Foto: Dramedy Production

Praha - Česká televize se přesvědčila, že doba na prodej pořadů přes internet ještě nedozrála. Po dvou letech ukončí neúspěšný projekt Videopůjčovna ČT.

Tato služba umožňovala stahovat si za poplatek vybrané filmy, seriály nebo pořady různých žánrů - a to ještě před tím, než je televize odvysílala.

Zájem byl ale malý a vedení veřejnoprávního média usoudilo, že bude lepší vydat se cestou bezplatného nabízení některých produktů na už zaběhnuté stránce ivysilani.cz, kde ČT neustále rozšiřuje počet dostupných pořadů.

Právě souběh s touto službou mohl stát ambiciózní Videopůjčovnu život. Posledním pořadem, který služba zákazníkům nabídne, bude v pondělí večer nový díl seriálu Vyprávěj.

"Projekt nebyl tak rentabilní, jak jsme si představovali," přiznal mluvčí ČT Ladislav Šticha. "Neřekl bych ale, že byl vyloženě prodělečný, spíše nula od nuly pošla."

Celková čísla, kolik Videopůjčovna stála, neměl mluvčí v pondělí večer k dispozi.

130 tisíc uživatelů

Služba pak definitivně skončí 17. prosince.

Za dobu její existence si tuto službu zaregistrovalo pouze 130 tisíc diváků, kteří si s pomocí speciálního sofwaru stáhli 159 tisíc snímků.

"Největšímu zájmu se těšily kromě předpremiér také záznamy z letních olympijských her v Pekingu a filmy Saturnin či Sametoví vrazi," zrekapituloval nejpozitivnější momenty neúspěšného projektu mluvčí veřejnoprávní televize Ladislav Šticha. 

Zákazníci Videopůjčovny mohou ve zbývajících dnech ještě dočerpat své přednabité kredity. Po skončení projektu pak mohou požádat o vrácení nevyužitých peněz.

 

Právě se děje

před 23 minutami

CRIF: V únoru stoupl počet bankrotů firem i podnikatelů

V únoru bylo v Česku vyhlášeno 64 bankrotů obchodních společností, o tři více než v lednu. Jejich počet byl tak nejvyšší od června minulého roku. Rovněž bylo vyhlášeno 530 bankrotů podnikatelů, o 24 více než v předchozím měsíci. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

Zároveň bylo podáno 73 návrhů na bankrot obchodních společností, o sedm více než v lednu, a 542 návrhů na bankrot podnikatelů. To bylo proti předchozímu měsíci o 95 více. V insolvenčním řízení bylo ke konci února 0,7 procenta celkového počtu registrovaných společností a 1,2 procenta registrovaných podnikatelů.

"Zajímavé je, že zatímco počet bankrotů obchodních společností byl letos v únoru o čtvrtinu vyšší než v únoru 2020, počet bankrotů fyzických osob podnikatelů byl naopak o čtvrtinu nižší. Bankroty podnikatelů totiž bývají nejčastěji formou oddlužení, tedy stejně jako osobní bankroty. Vývoj jejich počtu tak kopíruje vývoj u osobních bankrotů, jejichž počet během současné pandemie výrazně klesl," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Denver jasně přehrál Milwaukee, Jokič má padesátý triple double

Basketbalisté Denveru v NBA až překvapivě snadno porazili třetí tým Východní konference Milwaukee 128:97. Hvězdou úterního duelu byl srbský pivot Nikola Jokič, který zaznamenal padesátý triple double v kariéře a devátý v sezoně. Proti Bucks předvedl 37 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků a zastínil nejužitečnějšího hráče uplynulých dvou sezon Janise Adetokunba. Řecká hvězda zapsala 27 bodů a osm doskoků, jeho tým prohrál po pěti předchozích výhrách.

Výsledky NBA:

Boston - LA Clippers 117:112, LA Lakers - Phoenix 104:114, Miami - Atlanta 80:94, Milwaukee - Denver 97:128, San Antonio - New York 119:93, Washington - Memphis 111:125.

Utkání Toronto - Detroit bylo odloženo.

před 1 hodinou

Japonsko pátrá po pěti členech posádky z potopené čínské lodi

Japonská pobřežní hlídka ve středu pátrá po pěti členech posádky čínské rybářské lodi, která se v úterý potopila blízko sporné oblasti teritoriálních vod obou zemí. Informovala o tom agentura AP.

Plavidlo Shen Lian Cheng 707 s výtlakem 105 tun vyslalo nouzový signál v úterý z oblasti asi 330 kilometrů severně od ostrova Išigaki nedaleko Japonskem kontrolovaného souostroví Senkaku ve Východočínském moři. Na tyto ostrovy si činí nárok také Číňané, kteří je nazývají Tiao-jü a v posledních měsících zvýšili námořní aktivitu v jejich blízkosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy