reklama
 
 

Video: Utrpení v chovech, šokující záběry ochránců zvířat

21. 3. 2015 15:59
Ochránci zveřejnili šokující záběry z kožešinových farem. | Video: |  04:51
V České republice je v současnosti 12 registrovaných kožešinových farem a každým rokem je na nich zabito přes deset tisíc zvířat.

Praha – Obránci zvířat ze spolku OBRAZ zveřejnili video, které dokumentuje žalostné podmínky v českých chovech kožešinových zvířat. Nahrávka ukazuje, jak lišky a norci trpí v malých klecích, často jsou zraněni nebo pro nedostatek prostoru a podnětů upadají do stereotypního chování.

Spolek proto spouští novou kampaň, která bojuje za zákaz kožešinových farem v České republice. Současně vyzývá ministra zemědělství Mariana Jurečku, v jehož kompetenci je příprava legislativy na ochranu zvířat, aby předložil vládě návrh zákona, který povede k zákazu těchto chovů i v České republice.

"Lišky a norci jsou divoká zvířata, život v holých drátěných klecích je pro ně šílenstvím, které vede k těžkým poruchám chování, vzájemným útokům, vážným zraněním a kanibalismu. V takových podmínkách jsou mláďata nucena žít od jara do podzimu, než poprvé získají hustou zimní srst," řekl mluvčí spolku OBRAZ Daniel Cao.

Většina je pro zákaz

V České republice je v současnosti 12 registrovaných kožešinových farem a každým rokem je na nich zabito přes deset tisíc zvířat. Zveřejněné záběry pochází z osmi farem a byly pořízeny v průběhu posledních dvou let. Oproti roku 2012, kdy byly záběry z českých farem publikovány naposledy, nedošlo podle spolku k žádnému zlepšení, ačkoli veterinární správa slíbila častější kontroly.

Dle posledního průzkumu CVVM požaduje 68 % občanů zákaz chovu kožešinových zvířat v České republice. Takový zákaz již platí v mnoha evropských zemích, mimo jiné v Rakousku, Velké Británii, Chorvatsku a Slovinsku.

autor: Domácí | 21. 3. 2015 15:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama