Video: Únos v centru Prahy, pak mučení a vydírání. Policie prosí o pomoc při pátrání

ČTK ČTK
10. 7. 2019 15:01
Policie hledá pachatele, který údajně spolu s dalšími lidmi unesl před dvěma lety v Praze muže. Mučením ho pak přinutili slíbit, že jim dá peníze. Policisté nedávno našli nové důkazy a zadrželi jednoho z podezřelých. Nyní na policejním webu zveřejnili kamerový záznam únosu a snímek hledaného muže. Policie žádá o pomoc při pátrání i veřejnost. Pachatelům hrozí až 12 let vězení.
Útočníci přepadli muže poblíž jeho bydliště, když venčil psa. | Video: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pachatelé unesli dvaatřicetiletého muže v roce 2017 v Salmovské ulici v Praze 2. Podle policistů svou oběť nejprve několik dní sledovali a poté muže přepadli při venčení psa, naložili do auta a odvezli mimo Prahu.

"Tam jej nepřetržitě po celou dobu trýznili a vydírali ve snaze od něj získat finanční hotovost. Muže nakonec pod velkým fyzickým a psychickým nátlakem přiměli k příslibu vydání větší finanční hotovosti, na základě kterého jej následující den pustili," sdělila mluvčí policie Eva Kropáčová.

Letos podle ní detektivové našli k případu nové informace a důkazy. "Na jejich základě zadrželi a následně obvinili jednoho z přímých pachatelů, který se na únosu a vydírání podílel. Kriminalisté také získali podobu dalšího pachatele, který se na tomto závažném zločinu taktéž podílel," uvedla.

O pomoc žádají i veřejnost. "V případě, že poznáváte na fotografii či videozáznamu pachatele, nebo máte jakékoliv informace o jeho předchozím, či nynějším místě pohybu, bydlišti a osobách, s nimiž se stýká, informace prosím oznamte na linku 158 nebo 731 553 135," dodala.

 

Právě se děje

Další zprávy