Video: Tahle vláda krade, poctivý je Babiš. Šéf ANO se v Břeclavi setkal s příznivci

Radek Bartoníček Video Radek Bartoníček, Video
17. 5. 2022 10:23
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se v pondělí v Břeclavi setkal se svými příznivci. Odstartoval tak své celorepublikové "turné v obytňáku". Jeho fanoušci mu děkovali za to, jak vládnul mezi lety 2017 až 2021. Shodovali se na tom, že myslel a myslí "na naše lidi", přesně tak, jak samotný Babiš často tvrdí ve svých nedávných vystoupeních s odkazem na ukrajinské uprchlíky.
Jaké je jádro voličů Andreje Babiše? | Video: Radek Bartoníček

Babiš podle řady pozorovatelů touto akcí v podstatě odstartoval prezidentskou kampaň. On sám tvrdí, že se zatím nerozhodnul, jasno prý bude mít v září.

Podle aktuálních průzkumů je bývalý premiér největším favoritem na vítězství spolu s bývalým náčelníkem Generálního štábu ČR a někdejším nejvyšším vojenským představitelem NATO Petrem Pavlem. Ani on však kandidaturu zatím neoznámil.

Celou reportáž z Břeclavi spolu s galerií najdete kliknutím na tento odkaz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy