Video: Fotopast na Šumavě zachytila rysí rodinu, jak hoduje na uloveném kolouchovi

Barbora Němcová Barbora Němcová
20. 2. 2017 15:35
V Národním parku Šumava se podařilo zachytit rysici a její tři asi roční mláďata, jak hodují na strženém kolouchovi. Podle správy parku je unikátní, že se rysí rodinu takto podařilo zachytit. "Natočit se je podařilo náhodou. Jeden pracovník správy našel strženou kořist a kolegové, kteří mají na starosti monitoring, tam umístili fotopast," vysvětluje mluvčí NP Šumava Jan Dvořák. Kolouchové jsou hlavní potravou rysů. Podle Dvořáka žije nyní v NP Šumava na české i německé straně stabilně zhruba osm desítek rysů. "Vzhledem k tomu, že rysi jsou teritoriální zvířata a potřebují svůj okruh, tak se stěhují dál," říká s tím, že NP Šumava je rysy zaplněn.
Video: Národní park Šumava
 

Právě se děje

před 26 minutami

USA mají podle Trumpa v hledáčku třetího muže Islámského státu

Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby, kdy organizaci vedl nyní už zneškodněný abú Bakr Bagdádí. Šéf Bílého domu to dnes podle agentury Reuters řekl při debatě po projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku.

"Bedlivě pozorujeme jeho třetího muže," řekl Trump, aniž by prozradil identitu nového terče. "Jeho trojka má velký problém, protože i o něm víme, kde je," dodal americký prezident.

Vůdce teroristické organizace Bagdádí zemřel 27. října při operaci americké speciální jednotky na severu Sýrie, když na útěku odpálil nálože na svém těle. Od Bagdádího smrti se USA snaží zamezit opětovnému vzkříšení IS a zaměřují se na možné nástupce, přívržence a příbuzné bývalého vůdce organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy