Video: Před volbami je každý Viewegh, i Štrougal

Petr Protivánek
28. 5. 2010 16:00
Volební videodeník ukazuje tak trochu jiný pohled na aktuální politiku

Páteční videodeník - Poslední den před volbami jsem vyrazil po prodejnách knih zjistit, kdo všechno má potřebu voliče oslovit beletrií.

A bylo toho dost.

Začneme Paroubkem. 150 otázek na JP, ale i otázky Lustiga, Krause a Krampola na předsedu ČSSD s názvem "Jaký opravdu je". Suverénní  Jana Bobošíková prý bojuje za nás a komunista Filip byl mánička a rocker a umí také žít i jinak.

Kníže dal panu Hvížďalovi obsáhlý rozhovor a pánové Škromach s Tlustým si to rozdali v duelu "Zajdeme na blahobyt nebo chudobu?" Ministr Pecina stihnul do voleb knihu s tajemným titulem Pecina bez příkras, další politik nabízí dokonce i vaření...

Titulů je ještě mnohem víc. Podívejte se na videoreportáž, co všechno je k mání.

I když - podle prodavaček je bezkonkurenčně největším trhákem poslední doby Lubomír Štrougal . Jeho Paměti už mají třetí dotisk.

Pevnou ruku a dobré úmysly vám ve volební místnosti při pátku přeje váš Petr Protivánek, Aktuálně.cz.

Volební videodeníky jsme pro vás chystali i před předčasnými volbami, které měly být na podzim, ale nebyly. Pro připomenutí nabízíme ochutnávku:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Šéfka Finanční správy Richterová požádala o odvolání z funkce

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová k požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. Informovalo o tom ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

"Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele Finanční správy. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá Finanční správě nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Český skladatel Kotík získal v USA jako první Evropan prestižní cenu Johna Cage

Český hudební skladatel, dirigent a flétnista Petr Kotík ve Spojených státech obdržel prestižní cenu Johna Cage, kterou udílí newyorská Nadace pro soudobé umění. Kotík je doposud jediným evropským umělcem, který tuto cenu dostal, sdělilo Ostravské centrum nové hudby.

Letošní laureáty cen v pěti uměleckých disciplínách - hudbě, tanci, divadle, poezii a výtvarném umění - oznámila ve čtvrtek večer nadace.

Prestižní cena Johna Cage, s níž se pojí odměna ve výši 45 tisíc dolarů, nese jméno po americkém skladateli a jednom ze zakladatelů Newyorské nadace pro soudobé umění. Udílí se od roku 1992 jednomu umělci jednou za dva roky jako "uznání mimořádného úspěchu v umění za práci, jež odráží ducha Johna Cage". Mezi 16 laureáty tohoto ocenění je Kotík doposud jediným evropským umělcem, uvedlo Ostravské centrum nové hudby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy