Video: Opilý muž v Kladně provokoval medvědici, ta ho odtáhla za nohu. Město chce lépe chránit výběh

ČTK ČTK
6. 9. 2017 17:56
Město Kladno uvažuje o nových bezpečnostních opatřeních ve výběhu medvědic v zahradě u kladenského zámku, kam v úterý vlezl opilý mladý muž. Jedna z medvědic si mladíka nejprve nevšímala, ale když ji nepřestával provokovat, odtáhla ho přes kotec a vážně ho zranila na lýtku. Pomoc přivolala přítelkyně muže, která celé situaci přihlížela. Po ošetření na místě záchranáři zraněného odvezli do kladenské nemocnice, kde musel být operován. Případ policie řeší jako přestupek, předá ho přestupkové komisi kladenského magistrátu.
Medvědice pokousala opilého muže, který jí vlezl do výběhu. Incident zachytila kamera | Video: Město Kladno

Kladno - Kladno zvažuje další ochranu výběhu medvědic v zahradě u kladenského zámku, v úterý do něj vlezl mladý muž. Jedna z medvědic ho vážně zranila na lýtku. Případ policie řeší jako přestupek, předá ho přestupkové komisi kladenského magistrátu. Zraněnému muži, podle policie recidivistovi, hrozí pokuta, řekli mluvčí kladenské policie Michaela Nováková a primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Třicetiletý muž z Kladna překonal zábrany včetně elektrického ohradníku v úterý navečer, byl pod vlivem alkoholu. Medvědice, která byla ve výběhu, si ho nejdříve nevšímala, ale když ji začal provokovat, odtáhla ho před kotec, po chvilce ho ale pustila a on opět z výběhu vylezl. Zřejmě při tom dostal několik zásahů proudem od ohradníku. Jeho počínání přihlížela jeho přítelkyně, která přivolala pomoc.

Po ošetření na místě záchranáři odvezli muže do kladenské nemocnice, kde musel být operován. "Šetříme to jako přestupek proti veřejnému pořádku," uvedla Nováková.

Podle primátora byly obě medvědice po incidentu nervózní. V případě, že by ve výběhu nebyla mladší Míša, ale starší Marta, hrozilo, že by přímo na muže zaútočila, protože měla v minulosti s lidmi špatné zkušenosti. Pokud skutečně zaútočila, nezbylo by, než medvědici zastřelit, uvedl Volf.

Do Kladna se medvědice Marta a Míša dostaly v roce 2001, předtím je na parkovišti u Moravských Budějovic zanechal ukrajinský cirkus. Než se jich ujal kladenský magistrát, prožily dlouhé dny v těsných klecích.

 

Právě se děje

Další zprávy