Video: Nepřítel státu po pěti letech stále na svobodě

Roman Staněk
28. 3. 2008 12:20
Neznámý muž před pěti lety ochromil Olomouc
Foto: Petr Protivánek, Aktuálně.cz

Olomouc - Ani pět let poté, co neznámý vyděrač ochromil Olomouc, policie nezná jeho totožnost. Případ tzv. Olomouckého vyděrače proto odložila.

I přesto, že by se vyšetřování mohlo posunout ze slepé uličky zveřejněním některých klíčových údajů, policie veškeré informace tají a odmítá se k případu vyjadřovat.

Není například stále jasné, zda byl pachatelem profesionál - například bývalý voják, či pouze šikovný amatér. Neví se také nic o penězích, které měla policie shodit vrtulníkem na různá místa severní i jižní Moravy.

Na začátku března roku 2003 obdržela policie anonymní dopis, v němž stálo, že pokud na různých místech Moravy nebudou shozeny balíčky s částkou 10 milionů korun, odpálí bomby na veřejných místech.

Jako důkaz, že své hrozby myslí vážně, umístil na železničním přejezdu v Olomouci funkční výbušninu. To bývalého olomouckého hejtmana Jana Březinu přesvědčilo o tom, že pachatel bude pravděpodobně profesionál.

Hejtman se poté dostal do sporu s tehdejším ministrem vnitra Stanislavem Grossem, který nechtěl o případu zveřejnit žádné informace. Hejtman přesto den před hrozícími útoky, 24. 3., obyvatele varoval.

 

Právě se děje

Další zprávy