20. 7. 2009 13:20
Londýn - Motoristickým světem otřásla v neděli smutná zpráva.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Sport

Osmnáctiletý závodník série Formule 2 Henry Surtees, syn bývalého světového šampióna F1 Johna Surteese, měl v závodě v Brand Hatch těžkou nehodu, jejímž následkům nakonec podlehl.

Co se vlastně na trati stalo?

Talentovaného pilota zasáhlo během jízdy do hlavy letící kolo havarovaného vozu Jacka Clarka, který krátce předtím narazil do stromu.

Nic netušící Henry Surtees ztratil po úderu okamžitě vědomí, načež vyjel mimo vozovku a havaroval.

Juniorský šampion

Ačkoliv mu byla na místě okamžitě poskytnuta veškerá zdravotnická péče, mladý závodník po leteckém transportu do nemocnice svým zraněním podlehl.

Surtees přešel do série F2 právě v aktuální sezoně, poté co strávil několik let v nižších sériích. V roce 2005 se také stal vítězem juniorského šampionátu v motokárách.

Jeho otec John je nadále jediným mužem, který dokázal vyhrát titul jak ve Formuli 1, tak i v šampionátu motocyklů.