Víc očí víc vidí. Mobilní aplikace pomůže policii s pátráním po ztracených dětech

Domácí Domácí
8. 11. 2018 18:02
Policisté Martin Kaiser a Petr Bureš vymysleli v Česku zcela unikátní mobilní aplikaci Echo, která má usnadnit a zrychlit zapojení veřejnosti do pátrání po pohřešovaných dětech. Jak zdůrazňují, právě rychlost šance na nalezení dítěte zvyšuje. Nyní se snaží vybrat peníze potřebné na její dokončení.
Vzniká mobilní aplikace na záchranu pohřešovaných dětí. Bude propojena s policejní databází | Video: Vodafone

Princip aplikace je jednoduchý. Kdo si ji nainstaluje, tomu v případě vyhlášení pátrání okamžitě vyskočí tato informace i s fotkou pohřešovaného dítěte.

Díky stálému spojení s policejní databází bude aplikace uživatele o nových případech informovat v reálném čase. Policie pro tyto účely dosud využívala Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech (NKMPPD), mobilní aplikace ale představuje rychlejší řešení.

"Pokud nám aplikace Echo umožní nalezení byť jediného živého a zdravého dítěte, tak si myslím, že celý projekt má velký smysl a najde své opodstatnění při práci policie," uvedl Jan Rybár, vedoucí Odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování.

Autoři aplikace, policisté Martin Kaiser a Petr Bureš, v tuto chvíli s Nadací Vodafone a policejními IT experty pracují na dokončení projektu. "Pokud se nám podaří vybrat dostatek finančních prostředků, jsme připraveni aplikaci spustit co nejdříve," říká Kaiser. 

Na podporu vývoje aplikace mohou lidé přispět ve veřejné sbírce. Cílem dárcovské kampaně "Víc očí víc vidí" je vybrat 500 tisíc korun. Částku, která se vybere, pak nadace Vodafone přislíbila zdvojnásobit.

Aplikace Echo je určena pro systémy iOS a Android. O jejím spuštění bude informovat Policie ČR.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 5 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy