Víc očí víc vidí. Mobilní aplikace pomůže policii s pátráním po ztracených dětech

Domácí Domácí
8. 11. 2018 18:02
Policisté Martin Kaiser a Petr Bureš vymysleli v Česku zcela unikátní mobilní aplikaci Echo, která má usnadnit a zrychlit zapojení veřejnosti do pátrání po pohřešovaných dětech. Jak zdůrazňují, právě rychlost šance na nalezení dítěte zvyšuje. Nyní se snaží vybrat peníze potřebné na její dokončení.
Vzniká mobilní aplikace na záchranu pohřešovaných dětí. Bude propojena s policejní databází | Video: Vodafone

Princip aplikace je jednoduchý. Kdo si ji nainstaluje, tomu v případě vyhlášení pátrání okamžitě vyskočí tato informace i s fotkou pohřešovaného dítěte.

Díky stálému spojení s policejní databází bude aplikace uživatele o nových případech informovat v reálném čase. Policie pro tyto účely dosud využívala Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech (NKMPPD), mobilní aplikace ale představuje rychlejší řešení.

"Pokud nám aplikace Echo umožní nalezení byť jediného živého a zdravého dítěte, tak si myslím, že celý projekt má velký smysl a najde své opodstatnění při práci policie," uvedl Jan Rybár, vedoucí Odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování.

Autoři aplikace, policisté Martin Kaiser a Petr Bureš, v tuto chvíli s Nadací Vodafone a policejními IT experty pracují na dokončení projektu. "Pokud se nám podaří vybrat dostatek finančních prostředků, jsme připraveni aplikaci spustit co nejdříve," říká Kaiser. 

Na podporu vývoje aplikace mohou lidé přispět ve veřejné sbírce. Cílem dárcovské kampaně "Víc očí víc vidí" je vybrat 500 tisíc korun. Částku, která se vybere, pak nadace Vodafone přislíbila zdvojnásobit.

Aplikace Echo je určena pro systémy iOS a Android. O jejím spuštění bude informovat Policie ČR.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy