Aprílové počasí pokračuje. Většinu Česka dnes zasáhne silné sněžení

Foto: Jaro se ohlásilo chumelenicí a mrazy. Tak vypadal první jarní den na horách
Do netradičního prvního jarního dne se vzbudila většina Česka (snímky jsou z Orlických hor).
Nížinu sníh pocukroval, v podhůří již napadlo kolem patnácti centimetrů sněhu.
První jarní den nabídl i typické aprílové počasí.
Jelikož se ale tratě přestaly strojově upravovat, podmínky na běžkování nejsou ideální, lyžaři se většinou mohutně bořili.
Foto: Zuzana Hronová
ČTK ČTK
3. 4. 2021 10:58
Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před náledím v noci na neděli téměř na celé Česko. Dále platí také v pátek zveřejněná výstraha, že většinu republiky dnes zasáhne silné sněžení. Vyplývá to z aktuálních informací Českého hydrometeorologického ústavu.

Výstraha před tvorbou náledí platí od dnešních 21:00 do nedělních 08:00 nově pro skoro celé území země, vyjma části středních a východních Čech, jižní Moravy a Slezska. Objevit se může spíše ve vyšších polohách, nad 500 metrů nadmořské výšky. Meteorologové doporučují řidičům i chodcům, aby byli opatrní.

Pokračuje tak aprílové počasí, která trvá od chumelenice na první jarní den (ve fotogalerii Aktuálně.cz), kterou vystřídalo několik dní s takřka letní teplotou.  

Nadále platí, že skoro v celém Česku kromě Karlovarského a Plzeňského kraje dnes až do 23:00 může silně sněžit. Napadnout mohou za hodinu až čtyři centimetry sněhu. V oblastech s nadmořskou výškou pod 500 metrů se mohou objevit smíšené či dešťové přeháňky.

Český hydrometeorologický ústav varuje, že silnice mohou být kvůli sněhu nesjízdné a husté sněžení také sníží viditelnost. Hrozí proto problémy v dopravě. Řidiči by měli pozorně sledovat předpověď počasí a dopravní zpravodajství.

Video: V počasí nás čekají extrémy. Sucha budou delší a srážky rekordní, říká Trnka

Zjistili jsme, že se ve střední Evropě mění vlhkost k nižším hodnotám a že tenhle trend dramaticky zrychluje, upozorňuje bioklimatolog Miroslav Trnka. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy