Vesecká se vzdala kandidatury na zástupkyni ombudsmana

Jan Němec Jan Němec
19. 3. 2013 17:25
Jako důvod uvádí v dopise sněmovně výroky poslanců na její adresu a "mediální kampaně"
Renáta Vesecká.
Renáta Vesecká. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká poslala do sněmovny dopis, že se vzdává kandidatury na zástupkyni veřejného ochránce práv, kam ji navrhl ještě bývalý prezident Václav Klaus.

Informoval o tom deník Insider, který získal kopii dopisu. Vesecká v něm jako hlavní důvod, proč odstupuje, uvádí "skandální vyjádření" vůči její osobě, ať už ze strany ombudsmana Pavla Varvařovského, nebo ze strany poslanců.

"Přednášená kritika mi připomíná situaci, kdy opilec pozvrací jiného, pak na něj ukazuje prstem a křičí fuj!" píše mimo jiné Vesecká sněmovně.

Přečtěte si celý dopis Vesecké v placeném deníku Insider.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Dálnici D10 uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu

Dálnici D10 ve směru na Prahu uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu, který se převrátil na bok. Část návěsu zasahuje také do jízdního pásu v druhém směru, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Při nehodě se nákladnímu autu prorazila nádrž a unikala nafta, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se kolize obešla bez zranění.

Policisté na místo vyjeli ve 13:30, kamion měl podle polského řidiče technickou závadu. Po nehodě zůstal ležet na středových svodidlech. Podle Novákové byl v podvečer provoz na Prahu jedním pruhem obnoven zhruba na čtvrt hodiny, aby mohla odjet část čekajících aut. "Ale už je to zase zavřené," uvedla mluvčí kolem 18:00.

Další zprávy