Vesecká se vzdala kandidatury na zástupkyni ombudsmana

Jan Němec Jan Němec
19. 3. 2013 17:25
Jako důvod uvádí v dopise sněmovně výroky poslanců na její adresu a "mediální kampaně"
Renáta Vesecká.
Renáta Vesecká. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká poslala do sněmovny dopis, že se vzdává kandidatury na zástupkyni veřejného ochránce práv, kam ji navrhl ještě bývalý prezident Václav Klaus.

Informoval o tom deník Insider, který získal kopii dopisu. Vesecká v něm jako hlavní důvod, proč odstupuje, uvádí "skandální vyjádření" vůči její osobě, ať už ze strany ombudsmana Pavla Varvařovského, nebo ze strany poslanců.

"Přednášená kritika mi připomíná situaci, kdy opilec pozvrací jiného, pak na něj ukazuje prstem a křičí fuj!" píše mimo jiné Vesecká sněmovně.

Přečtěte si celý dopis Vesecké v placeném deníku Insider.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy