Velká anketa: Kandidují na primátory, jak změní vaše město?

Domácí Jiří Kropáček Domácí, Jiří Kropáček
7. 10. 2014 6:30
Projděte si v grafice odpovědi kandidátů na primátora, kteří říkají, co si myslí o problémech, které nejvíce trápí jejich města.

Praha - Nevíte, komu dát v komunálních volbách hlas? Nebo byste chtěli vědět, co si myslí kandidát na primátora ve vašem městě o nedostatku parkovišť, mateřských školách, řešení situace s bezdomovci či hazardem?

Deník Aktuálně.cz získal vyjádření kandidátů na primátora v krajských městech, kteří na pět nejpalčivějších otázek odpovídají. V Praze pak naleznete kompletní informace v přehledném volebním slovníčku.

Klikněte na grafiku a projděte si, co si kandidáti v Brně, Ostravě nebo Hradci Králové myslí o problémech města, ve kterém kandidují.

Brno

Foto: Aktuálně.cz

Přečtěte si, jak kandidáti na primátora Brna odpověděli na následující otázky:

1) Jak se stavíte k přesunu nádraží? Jste pro přesun ke Svratce, nebo podporujete variantu v centru?
2) Jaký je váš názor na problematiku Jižního centra? Jak by podle vás mělo v následujících letech vypadat?
3) Jak byste řešil/a nedostatek míst v brněnských školkách? Kde vzít peníze na jejich případné dobudování?
4) Jak byste řešil/a problém bezdomovectví? Jak zabránit tomu, aby se tito lidé shlukovali v centru města?
5) Jste pro nulovou toleranci hazardu na celém území Brna?

Zobrazit odpovědi

 

Právě se děje

před 22 minutami

Za zastřelení čerpadlářky potvrdil odvolací soud 19 let vězení

Odvolací soud potvrdil 19 let vězení pro Davida Šindlera, který předloni při přepadení benzinové stanice v Nelahozevsi na Mělnicku zastřelil čerpadlářku. Rozhodnutí soudu je pravomocné. Třiatřicetiletý muž vinu od počátku odmítá.

Šindler ženu podle rozsudku zastřelil 3. prosince 2018 brzy ráno. Spolu s Ivanem Hollitzerem, který se k činu přiznal a byl potrestán čtyřmi lety vězení, po půl třetí ráno vtrhl na čerpací stanici. Čerpadlářka se před muži pokoušela schovat za dveřmi, na které Šindler vystřelil. Podle soudu střílel cíleně tak, aby ženu zasáhl.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Čech převezl do Německa čtyři Syřany, u soudu dostal sedmiměsíční podmínku

Podmíněný trest sedmi měsíců vězení uložil v pondělí ve zrychleném řízení německý soud Čechovi, který o víkendu propašoval ze Slovenska do Saska čtyři Syřany. Informoval o tom v úterý server Dresdner Neuste Nachrichten.

Soud v saském městě Pirna shledal Čecha vinným z pašování lidí a řízení bez řidičského průkazu. Osmadvacetiletý muž v sobotu odpoledne podle obžaloby v lese na Slovensku vyzvedl čtyři Syřany a pak je přes Česko přivezl až do Německa. Spolková policie na podezřelou pětici narazila na dálničním odpočívadle nedaleko české hranice. Čecha na místě zadržela. Za propašování čtveřice údajně inkasoval 2000 eur (asi 50 500 korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy