To nejtěžší z letošních maturit. Vyzkoušejte si, zda byste těchto 15 úloh zvládli

To nejtěžší z letošních maturit. Vyzkoušejte si, zda byste těchto 15 úloh zvládli
Správná odpověď na otázku 6.1 zní "je symbolem". Na otázku 6.2 jsou pak správnou odpovědí slova "skutečnosti" a "skupina". Právě se díváte na nejtěžší otázku v testu z českého jazyka. Na první její část správně odpovědělo jen 19,3 procenta maturantů.
V textu jsou s gramatickou chybou zapsána slova: ryzího, Přemyslovců, zpřístupněna a kapli. Všechna z nich odhalilo jen 19,6 procenta maturantů.
Správnou odpovědí byla v otázce 32 možnost B. Ani poezie nebyla ke studentům o mnoho smířlivější a správně na tuto otázku odpovědělo jen 25,9 procenta maturantů.
Správnou odpovědí na podotázku 24.1 je jméno českého spisovatele - "Jan Neruda". Bod šlo získat jen za uvedení příjmení i křestního jména autora. V podotázce 24.2 Cermat uznal za správnou odpověď buď "Povídky malostranské" nebo "Malostranské povídky". Na celé jméno autora si vzpomnělo jen 33,5 procenta studentů a jen o málo více z nich (37 procent) z paměti vyštrachalo název jeho sbírky povídek.
Foto: Shutterstock.com
Jakub Heller Jakub Heller
30. 7. 2020 20:14
Které úlohy zamotaly letošním maturantům nejvíce hlavu, ukazují nově zveřejněné detailní výsledky letošních maturit. Podívejte se na pět nejtěžších úloh z testů z matematiky, českého jazyka a angličtiny. Můžete si sami vyzkoušet, jestli byste v nich uspěli lépe než oni. Na ty nejtěžší otázky neodpověděla správně ani pětina studentů. Správné odpovědi najdete v popiscích u jednotlivých úloh.
 

Právě se děje

před 25 minutami

Hokejisté Litvínova se po karanténě dnes vrátili do tréninku

Hokejisté Litvínova se po čtrnáctidenní karanténě kvůli koronavirové nákaze dnes odpoledne vrátili do přípravy na nový ročník extraligy. Přerušit ji museli ve čtvrtek 23. července po předchozím jediném dni tréninku na ledě poté, co byl na covid-19 pozitivně testován hráč A-týmu.

"Nákaza koronavirem samozřejmě ovlivnila naši přípravu, protože jsme ztratili dva týdny. Je to věc, se kterou se musíme vypořádat a jít dále. Hráči se v rámci svých možností připravovali v domácím prostředí i během karantény podle plánů od kondičního trenéra," řekl klubovému webu Vervy trenér Vladimír Országh.

Hráči, realizační tým i část zaměstnanců klubu podstoupili během karantény dva testy. Ty kontrolní v úterý podle klubového serveru u všech potvrdily negativní výsledky. Do přípravy se vrací i nejmenovaný hráč, který byl 23. července pozitivně testován.

Dvanáctý tým uplynulého ročníku extraligy se může začít opět naplno chystat na nový ročník. "Každý den jsme navíc měli on-line porady, kde jsme měli prostor řešit i taktiku. Nyní se vracíme zpátky na led a v příštím týdnu nás už čekají zápasy, takže všechno musí proběhnout ve zrychlené formě, abychom byli na zápasy nachystaní," prohlásil Országh, který po minulé sezoně nahradil na lavičce Severočechů Vladimíra Kýhose.

První přípravný duel sehraje Litvínov v rámci Poháru Generali České pojišťovny v úterý v Karlových Varech. Zápasy z tohoto týdne - z úterka v Liberci a ze čtvrtka proti Mladé Boleslavi - byly odloženy na pozdější termín.

Zdroj: ČTK
Další zprávy