Věci veřejné a SNK ED jdou společně do voleb

Domácí Domácí
7. 7. 2009 15:35
Radek John a Markéta Reedová spojili síly
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Strana Věci veřejné (VV) a Sdružení nezávislých kandidátů Evropští demokraté (SNK ED) postaví pro předčasné podzimní volby společnou kandidátku.

Pokud by uskupení společně zopakovala úspěch z nedávných voleb do Evropského parlamentu, měla by přes 4 % hlasů (VV 2,4 %, SNK ED 1,66 %).

O dalším paktu na české politické scéně informoval novináře předseda VV Radek John. Programy obou stran jsou podle něj shodné, navíc VV ještě vyjednávají se Stranou pro otevřenou společnost a Alternativou. V čele SNK ED je náměstkyně pražského primátora Markéta Reedová.

"Budeme spolupracovat s malými uskupeními, která jsou nespokojená s politikou ODS," avizoval čtyřiapadesátiletý John, který byl ještě nedávno tváří publicistického pořadu Na vlastní oči.

Věci veřejné dnes ohlásily další z předvolebních přestupů. V Libereckém kraji bude za partaj kandidovat někdejší hejtman Petr Skokan, který vystoupil z ODS.

Nejde o letošní první spojenectví. Už dříve oznámila TOP 09 exministra Miroslava Kalouska spolupráci s hnutím Starostové a Nezávislí. Demokratická strana zelených, kterou založili odpadlíci ze Strany zelených, bude naproti tomu spolupracovat s ČSSD.

 

Právě se děje

Další zprávy