Ve vyhořelé plzeňské ubytovně našli lidské tělo, policie zadržela podezřelého muže

Domácí Domácí
Aktualizováno 12. 9. 2018 20:00
Totožnost mrtvého kriminalisté zjišťují, zatím není jisté ani, zda jde o muže, či ženu.
V Plzni hořela ubytovna. Hasiči bojovali s požárem. | Video: HZS Plzeň

Plzeň - V místě úterního požáru ubytovny v Plzni-Karlově našli ve středu vyšetřovatelé torzo lidského těla. Totožnost mrtvého kriminalisté zjišťují. Dosud věděli jen o 12 lidech, kteří při požáru utrpěli zranění.

Krajští kriminalisté stále prověřují okolnosti případu. Zadrželi jednasedmdesátiletého muže, odpoledne jej obvinili z obecného ohrožení z nedbalosti, řekla v podvečer policejní mluvčí Markéta Fialová. Další podrobnosti o zadrženém ani o mrtvé osobě neuvedla. Není jisté ani, zda tělo patřilo muži, či ženě.

Na místo ubytovny, kterou v úterý ráno zničil požár, nastoupili ve středu vyšetřovatelé hasičů a policie. Požár vypukl v úterý krátce před 8:00, po dvou a půl hodinách se ho hasičům podařilo lokalizovat. "Hasební práce byly ukončeny až dnes v 3:00," řekl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Přes noc byly na místě dvě jednotky hasičů, kteří spáleniště ještě prolévali vodou. Kde to bylo možné, rozebírali konstrukci a likvidovali skrytá ohniska požáru. Hasiči stále hlídají a kontrolují místo a v případě potřeby pomáhají vyšetřovatelům.

Zatím není ani přesně vyčíslená škoda, kterou oheň způsobil. Spolumajitel ubytovny v úterý odhadl škodu na 40 milionů korun. O příčinách vzniku požáru, kvůli kterému hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu a fakultní nemocnice aktivovala traumatologický plán, se vedly v úterý na místě debaty.

Někteří z lidí ubytovaných v objektu řekli, že jeden z lidí si vařil jídlo a zřejmě usnul u vařiče, který začal hořet. Policie ani hasiči ale tuto verzi nepotvrdili, příčinu požáru stále zjišťují.

 

Právě se děje

Další zprávy