Ve Vikýřovicích na Šumpersku hořela velká hala, uvnitř vybuchovaly nádrže aut

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 14. 3. 2017 14:56
Dvoumilionovou škodu způsobil mohutný požár, který časně ráno zachvátil rozlehlou halu autoservisu ve Vikýřovicích na Šumpersku. Hasiči oheň likvidovali zhruba pět hodin. "Při požáru nebyl nikdo zraněn a příčinu jeho vzniku zjišťují odborníci," řekl mluvčí hasičů Jan Ondruch. Požár v hale propukl zhruba v 05:30 a postupně se rozšířil z dílny na střechu. Plameny nakonec zasáhly objekt o rozloze 40 krát deset metrů. Podle Ondrucha se uvnitř haly ozývaly výbuchy, šlo zřejmě o palivové nádrže aut. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů z širokého okolí. "Výše škody způsobené požárem byla předběžně odhadnuta na dva miliony korun," řekl Ondruch.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: HZS
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy