reklama
 
 

Vězeň nejspíš spáchal sebevraždu. Před třemi lety zastřelil manžele a zakopal je v garáži

31. 8. 2016 11:21
Ve valdické věznici zemřel na doživotí odsouzený Lumír Moric. Ten si odpykával trest za vraždu manželů, které v únoru 2013 společně se svými komplici zastřelil a zakopal. Podle všeho vězeň spáchal sebevraždu. Mluvčí věznice tuto informaci nepotvrdila.

Valdice (Jičínsko Hradec Králové) – Ve věznici ve Valdicích na Jičínsku v noci na pondělí zemřel vězeň, který si odpykával doživotní trest vězení. Potvrdila to mluvčí valdické věznice Eva Francová. Lumír Moric podle informací ČTK spáchal sebevraždu, odsouzený na doživotí byl za podíl na loupežné vraždě manželského páru z Bohumína na Karvinsku.

"Okolnosti úmrtí doživotně odsouzeného vyšetřují vnitřní orgány vězeňské služby i policie," řekla Francová. Mluvčí bližší informace k úmrtí nechtěla uvést, pouze potvrdila, že vězeň byl v cele sám.

Kromě recidivisty Morice soud poslal za vraždu manželů do vězení na 30 let Michala Zágoru a Jiří Bohdálek dostal 27 let vězení. Pachatelé podle rozsudku manžele v únoru 2013 zastřelili a těla zakopali v pronajaté garáži. Jednali jako organizovaná skupina a měli předem rozdělené role. Moric u soudu tvrdil, že o chystané vraždě nic předem nevěděl, k činu se jen "přimotal" kvůli příslibu odměny.

autor: ČTK | 31. 8. 2016 11:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama