Ve stánku v Průhonicích u Prahy vybuchla propanbutanová láhev. Tři lidé jsou zraněni

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 1. 2018 21:12
Výbuch způsobila technická závada na ventilu tlakové lahve, uvedli hasiči.
Policie ČR. Ilustrační foto.
Policie ČR. Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Průhonice (u Prahy) - Výbuch propanbutanové lahve v dřevěném stánku zranil v neděli odpoledne v Průhonicích u Prahy tři lidi.

Stánek, který byl určený k prodeji vstupenek, stál u vstupu do místního parku. Na místě zasahovali hasiči. "Příčinou požáru a následného výbuchu byla technická závada na ventilu tlakové lahve," řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Škoda byla vyčíslena na 3000 korun.

Exploze desetikilogramové propanbutanové lahve údajně napojené na topení nastala před 16:30. "Požár se nikam dále nerozšířil," uvedl Gabriel.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové byla jedna žena převezena do vinohradské nemocnice na popáleninové centrum. "Utrpěla popáleniny druhého stupně zhruba na třech procentech povrchu těla," uvedla mluvčí. Podle ní šlo o poranění ruky.

Další zraněná byla přepravena na chirurgické oddělení nemocnice v pražské Krči, také má popáleniny přibližně na třech procentech plochy těla. Třetí zraněný podepsal záchranné službě negativní revers (nesouhlas s ošetřením).

 

Právě se děje

před 57 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy