Mimořádná zpráva

Rohlik.cz ochromila razie, policie odvezla 85 cizinců. Prasárna jak od StB, zlobí se šéf firmy

Lukáš Prchal Jakub Zelenka Lukáš Prchal, Jakub Zelenka
Aktualizováno 9. 3. 2017 15:37
Firmu Rohlik.cz, která rozváží potraviny, ochromila nečekaná kontrola policie. Kvůli zásahu nešlo z internetového obchodu hodinu nic objednat. Kriminalisté z pražského oddělení cizinecké policie zasahovali ve skladech společnosti, z kterých odvezli 85 lidí. U nich je podezření, že pracují v Česku nelegálně. Nejedná se o první podobnou kontrolu. Podle spolumajitele firmy Tomáše Čupra se policisté chovali jako StB.
Foto: Rohlik.cz

Praha - Firmu pro rozvoz potravin Rohlik.cz ochromila policejní razie. Kriminalisté ze skladu odvezli 85 cizinců, u nichž je podezření, že v Česku pracují nelegálně. Spolumajitel firmy Tomáš Čupr zásah policie kritizuje.

"Pražští policisté v průběhu dne provedli ve společnosti kontrolu zaměstnanosti cizinců na území republiky, kdy máme podezření, že 84 lidí je na území zaměstnáno v rozporu s právními předpisy." řekl Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Rohlik.cz na své facebookové stránce uvedl, že se omlouvá za výpadek svých služeb. "Na situaci tak nemáme žádný vliv. Musíme trpělivě vyčkat, až policisté s kontrolou skončí," napsala společnost. Spolumajitel společnosti Tomáš Čupr byl ve svém vyjádření ale ostřejší. "Ráno naběhlo do skladu komando, které se chovalo jako StB. Řvali a s nikým se nebavili. Zavřeli provoz, kde pracují i Češi, a nechali všechny jak zločince postavit na rampu a všechny cizince odvezli," napsal Čupr. 

Jen běžná kontrola

"Není na tom nic mimořádného. Od rána do jedné hodiny jsme ale nepřijímali nové objednávky a nyní fungujeme v omezeném režimu," popsala naopak mluvčí Rohlik.cz Michaela Gregorová. I podle Hulana se nejedná o nic nenormálního. "Nejde o šikanózní chování, ale o běžnou kontrolu, které cizinecká policie provádí u všech společností, u nichž má podezření," uzavírá Hulan.

Zato Čupr věc vidí jinak: Já věřím, že takovéto prasárny nemohou nikomu projít. Nebo vám přijde OK, že vás prostě seberou a zkoumají až poté, jestli něco děláte špatně?"

Nejedná se ovšem o první podobnou kontrolu. Ve firmě zasahovala policie už v loni v červenci. Tehdy při kontrole 44 lidí odhalila, že 24 cizinců pracuje v tuzemsku bez povolení. Následně byli vyhoštěni ze země. "Zda to bude i v tomto případě, nemůžeme zatím říct," uzavřel Hulan.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch má koronavirus. Uvedl to na svém Twitteru

"Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si včera došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14 denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu tak pracovat z domova," napsal na sociální síti Twitter ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). 

Zdroj: Domácí
Další zprávy