Poslanec a bývalý primátor Prahy Svoboda je v nemocnici, zkolaboval ve sněmovně

Domácí Domácí
Aktualizováno 15. 5. 2019 17:02
Ve středu kolem poledne ve sněmovně zasahovala pražská záchranka kvůli kolapsu místopředsedy zdravotního výboru Bohuslava Svobody (ODS). Záchranáři ho s neurologickými obtížemi odvezli do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, kde pětasedmdesátiletý politik a lékař působí jako přednosta tamní gynekologické kliniky. Další informace o jeho zdravotním stavu lékaři ani jeho straničtí kolegové nezveřejnili. Mluvčí střešovické nemocnice Jitka Zinke řekla, že Svoboda je hospitalizován, další podrobnosti na jeho žádost zveřejňovat nebude.
Bohuslav Svoboda.
Bohuslav Svoboda. | Foto: Veronika Ljuba Bucková

"Mohu potvrdit, že pan docent byl převezen do naší nemocnice a je u nás hospitalizován. Další informace ohledně zdravotního stavu nebudeme na jeho přání sdělovat," uvedla Zinke. "Mohu potvrdit, že pan docent Svoboda je v péči lékařů. S ohledem na rodinu a její soukromí nebudu situaci více komentovat," sdělila mluvčí ODS Jana Havelková.

Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová řekla, že záchranářská a lékařská posádka ve středu vyjížděla na Malostranské náměstí k pětasedmdesátiletému muži, kterého záchranáři ošetřili, zajistili a s neurologickými obtížemi odvezli do Ústřední vojenské nemocnice.

Uznávaný gynekolog a někdejší prezident České lékařské komory (ČLK) Bohuslav Svoboda je od roku 2010 aktivní také v politice. Tři roky působil jako primátor hlavního města, je členem zastupitelstva Prahy a zasedá ve sněmovně, kde je místopředsedou zdravotního výboru. Současně šéfuje gynekologické klinice Ústřední vojenské nemocnice. Většinu své pracovní kariéry spojil s gynekologicko-porodnickou klinikou 3. lékařské fakulty a vinohradské nemocnice.

 

Právě se děje

Další zprávy