Važme si toho, co máme, a respektujme odlišné názory, přejí Čechům osobnosti

Jakub Heller Domácí Jakub Heller, Domácí
1. 1. 2020 6:42
Češi by si měli více vážit všeho dobrého, co kolem nich je a co často přes všechnu nespokojenost nevidí. Shodlo se na tom hned několik osobností, které Aktuálně.cz oslovilo s otázkou, co by svým spoluobčanům popřály do dalšího desetiletí. Mnozí si přejí také lepší politiky, proti kterým by lidé nemuseli protestovat, pomoc slabším a zranitelnějším nebo umění naslouchat odlišným názorům.
Ladislav Zibura
Ladislav Zibura | Foto: archiv Ladislava Zibury

Ladislav Zibura, cestovatel a spisovatel

"Naší zemi a lidem bych rád popřál nejen to, abychom se měli dobře - ale taky to, abychom si uvědomovali, jak dobře se máme. Především žijeme v jedné z nejbezpečnějších zemí světa a je důležité si to připomínat. Zároveň bych si ale přál, abychom se chtěli mít dobře nejenom teď, ale taky za oněch deset let. Jak všichni víme, dárky na dluh nejsou dobrý nápad a žádná sleva není zadarmo.

A taky bych lidem přál, aby víc chodili do sauny. Saunování je prima! Třeba Finové se saunují pořád - a jak dobře se mají. Kdyby to nepomohlo, můžeme stejně jako oni ještě zkusit investovat do vzdělávání."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Krétu zasáhlo zemětřesení, zemřel nejméně jeden člověk

Řecký ostrov Krétu zasáhlo zemětřesení o síle 5,8 stupně. Podle řecké televize ERT zemřel nejméně jeden člověk, hlášeny jsou škody na budovách.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy